Seimas svarstys siūlymą susigrąžinti dalį mokesčių už sporto paslaugas

Lietuvos naujienos

Seimas netrukus svarstys Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisų projektą, kuriuo siūloma leisti gyventojams susigrąžinti dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio už asmeniškai ar šeimos narių pasinaudotas sporto paslaugas.

Projekto autorius, Seimo narys Viktoras Fiodorovas, pabrėžė šios iniciatyvos svarbą. „Žinau, kad bus sakančių, jog tai dar viena lengvata, kai kalbame apie gynybos finansavimą ir panašiai. Tačiau noriu pasakyti, kad investavimas į sveikatą yra lygiai taip pat svarbu. Kuo sveikesnė visuomenė, tuo ji stipresnė, kuo ji stipresnė, tuo yra saugesnė. Todėl raginu investuoti ne tiktai į geležį, bet ir į raumenis“, – pristatydamas projektą sakė Fiodorovas.

Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisų projektui Nr. XIVP-1049(2) po pateikimo pritarė 44 Seimo nariai, prieš balsavo 12, o susilaikė 31. Pagrindiniu svarstyti šį klausimą paskirtas Biudžeto ir finansų komitetas. Projektą Seimo posėdyje numatoma svarstyti Seimo IX (rudens) sesijoje.

Ši iniciatyva siekia skatinti fizinį aktyvumą ir rūpinimąsi sveikata, leidžiant gyventojams finansiškai pasinaudoti sporto paslaugomis. Jei projektas bus priimtas, tai galėtų būti svarbus žingsnis link sveikesnės ir stipresnės visuomenės kūrimo, kuri yra ne tik fiziškai stipri, bet ir ekonomiškai efektyvesnė dėl mažesnių sveikatos priežiūros išlaidų ilgalaikėje perspektyvoje.

Parengta pagal LRS kanceliariją
Foto Tingey Injury Law Firm