Ryškusis seras Eltonas Johnas

Pasaulio naujienos

Seras Eltonas Džonas yra vienas žymiausių ir įtakingiausių Jungtinės Karalystės populiariosios muzikos atlikėjų, pianistų bei kompozitorių. Jo muzikinė karjera prasidėjo 1967 metais, kai pradėjo bendradarbiavimą su dainų tekstų autoriumi Bernie Taupin. Kartu jie sukūrė daugiau kaip 30 albumų, kurie tapo muzikos klasika.

Eltono Džono diskografija yra įspūdinga: jis yra pardavęs daugiau nei 300 milijonų įrašų visame pasaulyje, dėl ko yra laikomas vienu iš sėkmingiausių ir daugiausia uždirbančių atlikėjų. Jo dainos dažnai lankosi Top 40 sąrašuose, o septyni iš eilės albumai Jungtinėse Valstijose pasiekė pirmąsias vietas.

Vienas ryškiausių jo karjeros momentų buvo 1997 metai, kai Eltonas Džonas atliko dainą „Candle in the Wind“ princesės Dianos atminimui per jos laidotuves. Šis singlas tapo rekordiniu, parduodant daugiau nei 33 milijonus kopijų, ir išlieka perkamiausiu singlu tiek Jungtinėje Karalystėje, tiek Jungtinėse Amerikos Valstijose.

1998 metais Eltonui Džonui buvo suteiktas sero titulas, pripažįstant jo neįkainojamą indėlį į muzikos pasaulį ir kultūrą.

Seras Eltonas Johnas yra vienas iš labiausiai pripažintų ir įtakingiausių muzikantų popmuzikos istorijoje. Jo karjera, prasidėjusi 1960-aisiais, apėmė beveik šešis dešimtmečius, per kuriuos jis išleido daugybę hitų, tapusių popkultūros ikonais.

Eltonas Johnas yra žinomas ne tik dėl savo muzikinio talento kaip atlikėjas ir kompozitorius, bet ir dėl išskirtinio stiliaus bei spalvingų scenos pasirodymų. Jo dainos, tokios kaip „Your Song“, „Tiny Dancer“, „Rocket Man“ ir „Goodbye Yellow Brick Road“, yra neatsiejamos nuo modernios muzikos raidos.

Jo indėlis į muziką buvo įvertintas įvairiais apdovanojimais, įskaitant keletą Grammy, Oscarų bei Tony apdovanojimų. 1998 metais Eltonas Johnas buvo apdovanotas Britų imperijos ordo riterio titulu už savo pasiekimus muzikoje ir filantropinę veiklą.

Nors Eltonas Johnas paskelbė apie savo pasitraukimą iš koncertinės veiklos po trijų šimtų koncertų atsisveikinimo turo, kuris baigėsi 2020 m. Stokholme, jo muzikinis palikimas ir įtaka popkultūrai išliks gyvi dar daugelį metų.

Pagal lrt.lt