Registruoti individualiai išvežamas nuotekas privaloma nuo liepos 1 dienos

Lietuvos naujienos

Nuo šių metų liepos 1 d. individualių nuotekų išvežimo faktą bus privaloma registruoti Aplinkos ministerijos įsteigtoje Nuotekų tvarkymo informacinėje sistemoje (NTIS). Tai reikšmingas žingsnis siekiant efektyviau kontroliuoti nuotekų tvarkymą Lietuvoje ir sumažinti teršalų patekimą į aplinką.

Vandentvarkos įmonės, kurios priima nuotekas, nuo liepos mėnesio galės jas priimti tik gavusios patvirtinimą iš NTIS. Toks reikalavimas buvo nustatytas siekiant užtikrinti, kad visi nuotekų vežimo ir tvarkymo procesai būtų skaidrūs ir patikrinti. Iki šiol, kol NTIS nebuvo pilnai patvirtinta ir integruota, įmonėms buvo leidžiama veikti laisviau, tačiau dabar situacija pasikeitė.

Informacinė sistema NTIS leidžia registruoti ne tik nuotekų vežimo faktą, bet ir suteikia galimybę stebėti individualių nuotekų tvarkymo sistemų būklę. Tai svarbu, kadangi nuotekų netinkamas tvarkymas gali turėti neigiamą poveikį aplinkai ir žmogaus sveikatai.

Šiame kontekste svarbu pažymėti, kad į NTIS jau yra prisijungę apie 1100 vartotojų, įskaitant nuotekų transportavimo įmones, įrangos montuotojus, vandentvarkos įmonių atstovus, savivaldybių darbuotojus, nuotekų tyrimus atliekančias laboratorijas ir individualių nuotekų tvarkymo įrenginių savininkus. Šis platų vartotojų ratą apimantis tinklas užtikrina, kad informacijos apie nuotekų tvarkymą prieinamumas ir skaidrumas būtų kiek įmanoma didesnis.

Parengta pagal Aplinkos ministerijos pranešimą
Foto Ariungoo Batzorig