RASTAS LOBIS ANT TAURO KALNO

Vilniaus naujienos

Netikėtas radinys ant Tauro kalno nustebino ir pačius archeologus. Šalia Santuokų rūmų Vilniuje, tyrinėdami buvusias liuteronų kapines, archeologai cinkuotame karste rado paauksuotą carinės Rusijos XIX vidurio jūrų karo laivyno karininko kardą, tačiau palaikų jame nebuvo.

Kaip sako archeologai, labai retai kada pasitaiko rasti kardą, o dar ir sveiką. Toks radinys itin retas reiškinys. Šiuo atveju stebina du dalykai – tai, kad XIX amžiuje nebebuvo įprasta į karstus dėti daiktų, antra – kad cinkuotas ir ornamentuotas karstas jau seniai pažeistas, o karininko palaikai ekshumuoti. Galbūt vykstant statybų darbams ir nukasinėjant kapinių dalį buvo tiesiog užkliudytas karstas ir pabirus kaulams jie tiesiog surinkti, o galbūt mirusįjį kas nors perlaidojo? Tačiau nežinoma nei kada tiksliai karininkas palaidotas, nei kas jis buvo.
Netrukus rastą kardą perims Nacionalinis muziejus. Archeologai viliasi, kad galbūt ginklą nuvalius, pasimatys savininko inicialai. Archeologai išvis aptiko 12 palaidojimo vietų. XIX amžiaus pradžioje ant Tauro kalno įkurtos liuteronų kapinės driekėsi nuo Santuokų rūmų, kurie pastatyti buvusios koplyčios vietoje, iki neseniai nugriautų Profsąjungų rūmų. Būtent juos statant sovietmečiu dalis kapinių sunaikintos.

Parašykite komentarą