Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimas tarp vaikų ir jaunimo – vienas šių dienų iššūkių

Europos naujienos

Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimas tarp jaunimo yra vienas iš rimčiausių iššūkių šiuolaikinėje visuomenėje. Vilniaus miesto savivaldybė, kartu su Vidaus reikalų ministerija, pradėjo vykdyti bandomąjį projektą, skirtą šiai problemai spręsti. Ši iniciatyva, vadinama Nepilnamečių narkotikų vartojimo ir platinimo prevencijos mokyklose modeliu, buvo įgyvendinta trijose Vilniaus mokyklose: Antakalnio gimnazijoje, Vasilijaus Kačialovo gimnazijoje ir Vilniaus jėzuitų gimnazijoje.

Projekto tikslas – sukurti efektyvias prevencines priemones, kurios būtų pritaikytos prie kiekvienos mokyklos specifinių poreikių ir padėtų formuoti sveikos gyvensenos įpročius jaunimo tarpe. Į projektą buvo įtraukti ir Islandijos „Planet Youth“ modelio ekspertai, kurie padėjo analizuoti duomenis ir sudarė individualius prevencijos planus kiekvienai dalyvaujančiai mokyklai.

Vykdydama projektą, kiekviena mokykla susidūrė su iššūkiais, susijusiais su mokinių ir jų tėvų supažindinimu su mokyklos taisyklėmis ir jų laikymusi.
Visos projekte dalyvavusios mokyklos pažymėjo, kad iniciatyva padėjo sustiprinti bendruomenių ryšius. Projekto metu buvo išplėstos mokinių laisvalaikio erdvės, įrengti dūmų davikliai, padengta dalis teritorijos aptvėrimo išlaidų.

Mokiniai patys įsitraukė į veiklas, inicijavo ir kūrė socialines reklamas. Vykdydami projektą, mokiniai taip pat įsteigė šešis klubus pagal jų pomėgius, įtraukdami tėvus bei mokytojus į popamokines veiklas, tokias kaip astronomijos, politikos ir žaidimų klubai.

Projektas buvo įvertintas teigiamai, o jo sėkmė skatina Vilniaus miesto savivaldybę planuoti šių veiklų tęstinumą ir plėtrą kitose sostinės mokyklose. Tai prisidės prie ilgalaikės strategijos kūrimo, siekiant sumažinti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą ir platinimą tarp jaunimo.

Parengta pagal lrt.lt
Foto javier trueba