PROVERŽIS TRANSPLANTACIJOS SRITYJE

Pasaulio naujienos

Žmonėms antrą kartą sėkmingai persodintos kiauslių širdys. Tai antras svarbus žingsnis į priekį šiais metais organų transplantacijos srityje. Niujorko universiteto, Langonės transplantacijos instituto direktorius džiugiai pranešė, kad tai buvo vienas iš neįtikėtiniausių dalykų matyti, kaip kiaulės širdis plaka žmogaus krūtinėje. Viena transplantacija atlikta birželio viduryje, o kita – liepos 6 d., rašo „Business Insider“.

Tačiau yra vienas kabliukas. Abu transplantacijos pacientai buvo žmonės, kurių smegenys jau buvo mirusios, o jų gyvybė buvo palaikoma dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų pagalba.

Tikėtina, kad prireiks ne vienerių metų, kol kiaulių organų transplantacijos į žmogų taps įprastomis ir patikimomis. Vis dėlto gydytojas puoselėja viltį, kad kiaulių organai vieną dieną gali tapti „atsinaujinančiu, tvariu organų šaltiniu, todėl niekam nereikės mirti laukiant“. Po dviejų mėnesių 57-erių metų vyras mirė. Vėliau širdyje buvo aptikta kiaulių viruso DNR, tačiau nebuvo jokių aktyvios infekcijos požymių, laikraščiui „The New York Times“ sakė tą procedūrą atlikęs chirurgas. Dvi šią vasarą Niujorko universitete persodintos kiaulės širdys galėjo mažiausiai 72 valandas funkcionuoti žmogaus organizme, nes joms buvo pritaikyta 10 genetinių modifikacijų.

Genetiškai modifikuoti kiaulių organai padėtų sutrumpintį pacientų laukimo laiką ir išgelbėtų daugybę gyvybių.

Parašykite komentarą