Protestas dėl padidėjusio PVM: maitinimo įstaigos reikalauja pokyčių

Vilniaus naujienos

Balandžio 19 d., penktadienį, Lietuvos maitinimo įstaigų asociacijos nariai rinksis prie Vyriausybės organizuojant protesto akciją, pavadinimu „Tai – paskutinis mūsų duonos kąsnis“. Šis renginys yra atsakas į nuo Naujųjų metų išaugusią finansinę naštą, kurią lemia nuo 9 proc. iki 21 proc. padidintas PVM tarifas maitinimo paslaugoms.

Protesto akcijoje dalyvaus per 220 smulkių nepriklausomų maitinimo įstaigų atstovai iš visos Lietuvos. Renginyje bus matomas ir gyvas maisto furgonų būrys, pasiūlysiantis praeiviams nemokamą arbatą, kavą, saldumynus ir sriubą.

Akcijos organizatoriai pabrėžia, kad jų tikslas – ne tik atkreipti dėmesį į sunkumus, su kuriais susiduria sektorius, bet ir pateikti konkrečius siūlymus, skirtus verslo išlikimui. Jie reikalauja PVM tarifo sumažinimo iki 9 proc., kad maitinimo įstaigos galėtų išlikti konkurencingos ir gyvybingos.

Maitinimo sektoriaus atstovai skundžiasi, kad nuo metų pradžios jų finansinė padėtis tik blogėja: mažėja apyvartos, daugėja bankrotų ir verslo pardavimų, o ilgus metus veikusios įstaigos užveria duris.

Ši akcija taip pat sulaukė palaikymo iš kitų organizacijų, įskaitant Ugdymo ir gydymo įstaigų maisto gamintojų asociaciją, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociaciją (LVRA), Viešojo maitinimo įstaigų asociaciją, Lietuvos barmenų asociaciją, bei Lietuvos vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociaciją.

Protesto akcija „Tai – paskutinis mūsų duonos kąsnis“ yra ne tik šauksmas dėl susiklosčiusios situacijos, bet ir bandymas sukurti dialogą tarp verslo atstovų ir valdžios, siekiant rasti tvarius sprendimus maitinimo sektoriui.
Parengta pagal ve.lt
Foto Oliur