Pedofilija įtariamą K.Bartoševičių neva palaiko žymūs politikai

Vilniaus naujienos

Socialiniuose tinkluose plinta fotomontažas, kuriame pavaizduota grupė politikų, kurie dėvi marškinėlius su užrašu „Free Bartoshevich“, gaidžio piešiniu ir aliuzija į ir Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) santrumpą. Taip neva norima pavaizduoti, kad jie išreiškė palaikymą šią savaitę įtarimų, susijusių su nepilnamečių seksualiniu prievartavimu, sulaukusiam Kristijonui Bartoševičiui.

„Facebook“ platinamos trys nuotraukos, kuriose užfiksuoti eroparlamentarės Aušra Maldeikienė bei Rasa Juknevičienė ir LR Seimo narys Matas Maldeikis, ant kurių rūbų negrabiai kompiuterine programa uždėtas užrašas „Free Bartoshevic“ , po kuriuo tekstas „Duok kalėjimams daugiau mėsos“ ir gaidžio paveikslėlis, ant kurio raidės PS-LKD.

Taip pat platinama kita nuotrauka, kurioje be K.Bartosevičiaus yra Ingrida Šimonytė bei LR Seimo narys L.Šlusnys, kuris kažkada taip pat buvo minimas nepilnamečių seksualiniu prievartavimo skandale. Tiesa, jis tuo nebuvo kaltinamas nusikaltimu prieš vaikus, tačiau galimai žinojęs apie vaikų liudijimus, juos seksualiai išnaudojant, nesikreipė į teisėsaugą.

ios savaitės pradžioje generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, prašydama leidimo patraukti Seimo narį konservatorių K.Bartoševičių baudžiamojon atsakomybėn. Jis įtariamas mažamečio prievartavimu.

Galimai turėdamas informacijos apir galimą kreipimasį, K.Bartoševičius pats atsisakė Seimo nario mandato, o Vyriausioji rinkimų komisija šį jo prašymą tenkino. Jo įgaliojimai nutrūko trečiadienį.