Pavojingi potvyniai Kinijoje: Guangdongo provincijoje kyla grėsmė milijonams gyventojų

Pasaulio naujienos

Pekinas. Kinijos Guangdongo provincijoje, kurioje gyvena daugiau kaip 127 milijonai žmonių, dėl intensyvių liūčių ir augančio upių vandens lygio kyla didžiulės potvynių grėsmės. Vyriausybė sekmadienį pranešė, kad yra priversta skelbti nepaprastosios padėties likvidavimo planus.

Vietos meteorologijos pareigūnai situaciją vadina „niūria“. Sidziango ir Beidžiango upių baseinuose vandens lygis pasiekė retą aukštumą, tokią, kuri pasitaiko tik kartą per penkiasdešimt metų. Gauti duomenys rodo, kad visoje provincijoje yra pavojaus zonose, o vyriausybė ragina savivaldybes ir atitinkamas agentūras pradėti ekstremaliųjų situacijų planavimą, kad būtų išvengta didesnių nelaimių.

Į šią krizinę padėtį jau reaguojama: Guangdongo valdžia paskirsto pagalbos lėšas ir medžiagas, kad nukentėjusieji turėtų būtiniausius reikmenis, tokie kaip maistas, drabužiai ir prieglobstis. Regioną, kuris yra vienas svarbiausių Kinijos eksporto ir komercijos centrų, pastarosiomis dienomis niokoja stiprūs vėjai ir intensyvios liūtys.

Šeštadienio vakarą prasidėjusi dvylikos valandų liūtis apėmė centrinę ir šiaurinę provincijos dalis, įskaitant Zhaoqing, Shaoguan, Qingyuan ir Jiangmen miestus, kur buvo išsiųsti gelbėtojai. Čingjuane evakuota daugiau nei 45 000 žmonių, o Čaočine potvyniai ir audros sutrikdė elektros tiekimą, palikdami 1,16 milijono namų ūkių be elektros.

Čingjuano ir Šaoguano valdžios institucijos jau sustabdė laivų eismą kai kuriose upėse, o jūrų departamentai mobilizavo budinčias pajėgas. Tuo tarpu provincijos sostinėje Guangdžou, kur gyvena 18 milijonų žmonių, vandens rezervuarai pasiekė kritinę ribą, dėl ko skelbiama aukšto lygio parengtis.

Nuošliaužų ir potvynių grėsmė kyla ne tik Guangdongui, bet ir kaimyniniam Guangxi regionui, kur taip pat stebimi dideli krituliai ir potvyniai. Valstybinis radijas praneša, kad iki pirmadienio smarkus lietus gali užklupti Guangsi, Fudzijano ir Džedziango provincijas, todėl gyventojai ir valdžios institucijos turėtų būti itin budrūs.
Pagal reuters.com
Foto Nuno Alberto