Paslaptingi Bilderbergo susitikimai

Pasaulio naujienos

Slaptas kasmetinis aukščiausiojo lygio susitikimas bando kovoti su savo paslaptinga reputacija, tačiau jo svečių sąrašas vis dar panašus į sąmokslininkų sudarytą sąrašą, kuriame išvardyti visi, kas valdo pasaulį. Šiais metais vykstantis Bilderbergo aukščiausiojo lygio susitikimas Madride pažymi jo septintąjį dešimtmetį, tačiau, nepaisant amžiaus, renginys nepraranda aktualumo. Šis paslaptingas ir dažnai kritikuojamas pasaulio elito forumas, susikūręs 1954 m., ir toliau yra daugelio sąmokslo teorijų šaltinis. Praėjusios dešimtys metų lėmė, kad Bilderbergas, panašiai kaip Davoso ekonominis forumas, stengiasi šiek tiek atverti savo duris ir atsiriboti nuo „Iliuminatų“ tipo paslaptingumo imidžio.

Šių metų susitikimo dėmesys sutelktas į „karų ateitį“, atsižvelgiant į esamas globalias įtampas – nuo Sudano iki Ukrainos ir Gazos. Į šią niūrią temą dalyviai gilinasi įtemptai ir itin saugioje aplinkoje – nuo paties viešbučio, kuriame vyksta susitikimas, sklinda nuolatinis policijos dronų ūžesys. Šių metų susitikimo apsauga yra rekordinė, ypač įvykus incidentui, kai Ispanijos karaliaus palyda kliudė policijos mikroautobusų spūstį.

Bilderbergo darbotvarkėje šiemet dominuoja diskusijos apie globalines grėsmes ir iššūkius, įskaitant Rusijos ir Kinijos įtaką bei Artimųjų Rytų nestabilumą. Taip pat aptariami klimato kaitos klausimai ir ypač daug dėmesio skiriama Ukrainai. „Ukraina ir pasaulis“ sesijoje svarstomi nerimą keliantys platesnio masto konflikto signalai.

Ypatingas dėmesys šiemet skiriamas dirbtiniam intelektui. Konferencijoje yra net du posėdžiai, skirti šiai sričiai, įskaitant „Dirbtinio intelekto saugumo“ sesiją. Dalyvių sąraše – technologijų sektoriaus lyderiai, tokie kaip „Google DeepMind“, „Microsoft AI“, „Mistral AI“ ir „Anthropic“, kurie diskutuoja ne tik apie AI technologijų plėtros galimybes, bet ir apie su jomis susijusias grėsmes.

Prie šių diskusijų prisijungia JAV nacionalinio saugumo atstovai, tarp jų Jonathan Finer ir Jen Easterly, bei aukščiausio rango JAV kariniai asmenys, įskaitant Christopher Cavoli, kuris įspėja apie ilgalaikį konfliktą su Rusija. Šie aspektai rodo, kad Bilderbergo forumo dalyviai rimtai žvelgia į globalinės geopolitikos dinamiką ir jų veiklos pasekmes.

Šiais metais taip pat minimas ir neseniai miręs Bilderbergo senbuvis Henry Kissinger, kuris būtų galėjęs įvertinti šio forumo svarbą ir jo įtaką pasaulio politikoje.

Nors Bilderbergo susitikimai vis dar sukelia daug diskusijų ir kritikos dėl jų uždarumo ir elito dominavimo, jie ir toliau vaidina svarbų vaidmenį formuojant tarptautinę darbotvarkę. Madride vykstantis susitikimas neabejotinai liudija, kad Bilderbergas ir toliau yra vienas iš lemiamų forumų, galinčių paveikti pasaulinę politiką ir ekonomiką.

Pagal theguardian.com
Foto Miguel Bruna