Pasaulinė Žemės diena

Pasaulio naujienos

Žemės diena yra kasmetinis renginys, skirtas aplinkosaugos pripažinimui ir skatinimui, kuris vyksta balandžio 22 dieną visame pasaulyje. Ši diena yra skirta aplinkos apsaugos problemoms įžvelgti, taip pat skatinti visuomenės sąmoningumą ir veiksmus, susijusius su gamtos išsaugojimu ir tvariu planetos išteklių naudojimu.

Žemės dienos idėja atsirado 1970 metais, kai JAV senatorius Gaylord Nelson paskatino studentus ir bendruomenes surengti aplinkosaugos mokymus ir renginius, siekiant atkreipti dėmesį į aplinkos problemas ir skatinti vyriausybės veiksmus. Pirmoji Žemės diena subūrė apie 20 milijonų amerikiečių, o šiandien šis renginys yra paminimas daugiau nei 190 šalių.

Žemės dienos veikla apima įvairius renginius, tokus kaip švietimas apie aplinkos apsaugą mokyklose, medžių sodinimo akcijas, švarinimo darbus, seminarus ir konferencijas, taip pat įvairias viešas diskusijas ir informacines kampanijas. Šis renginys taip pat pabrėžia būtinybę mažinti anglies dioksido emisijas, tausoti išteklius, apsaugoti biologinę įvairovę ir skatinti atsakingą vartojimą bei gamybos praktikas visame pasaulyje. Svarbu pripažinti, jog turime bendrą atsakomybę už mūsų planetos ir jos biologinės įvairovės išsaugojimą.
Žemė – tai ne tik mūsų namai, bet ir mūsų ateities kartų paveldas. Kiekvienas mūsų veiksmas, kiekviena sprendimas turėtų būti vertinami atsižvelgiant į jų poveikį gamtai.

Foto Fateme Alaie