P.Gražulis nenustoja stebinti. Gėlytės, kaktusai, automobiliai- tokios kandidatų nuotraukos.

Vilniaus naujienos

Daliai Petro Gražulio vadovaujamos „Tautos ir teisingumo“ partijos kandidatų gresia pašalinimas iš savivaldos rinkimų, o dėl to gali žlugti ne vienas šios partijos kandidatų į savivaldybių tarybas sąrašas. Tokia grėsmė kilo dėl to, kad kelios dešimtys partijos kandidatų vietoje savo nuotraukų savivaldybių rinkimų komisijoms pateikė ramunių, kaktusų, vyno taurių, gamtos peizažų nuotraukas. P. Gražulis tokį pažeidimą vadina menkniekiu.

Antradienį įvykusiame pasitarime Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) svarstė, ką daryti su maždaug 50 „Tautos ir teisingumo“ partijos kandidatų, net po įspėjimo nepateikusių komisijoms savo nuotraukų. Nors kol kas joks sprendimas nepriimtas, komisijos pirmininkė Jolanta Petkevičienė neslepia, kad savo nuotraukų nepateikusiems kandidatams gresia pašalinimas iš rinkimų kovos. „Galiu patvirtinti, kad yra apie 50 asmenų, kiek spėjome peržiūrėti, kurie pateikė ne kandidato nuotraukas. Labai gaila, bet tokių yra“, – Delfi antradienį teigė J. Petkevičienė.

Tarp komisijoms internetu pateiktų vaizdų buvo ramunės, kaktusai, kitokie augalai, įvairūs gamtos peizažai, jūros bangos, sniegas, susidaužiančios vyno taurės, herbai, vienas kandidatas prisegė Italijos automobilių gamintojo „Ferrari“ ženklą. Pasak J. Petkevičienės VRK gavo informaciją, kad taip elgiasi „Tautos ir teisingumo“ partijos kandidatai, žinių, kad taip būtų pasielgę kitų partijų kandidatai, negauta. VRK pirmininkė pasakojo, kad paskutinėmis praėjusiųjų mėtų dienomis partijos vadovai buvo įspėti dėl nuotraukų, tačiau į įspėjimą nesureaguota. Nuotrauką pateikti privaloma J. Petkevičienė paaiškino, kad kandidatus pateikti savo nuotrauką įpareigoja Rinkimų kodeksas, nuotrauka yra laikoma vienu iš privalomų pareiškinių dokumentų. „Tai yra taip ir traktuojama – kandidato nuotrauka. O kaktusas – ne kandidatas“, – teigė ji. Pasak J. Petkevičienės, iki sausio 24 dienos VRK turės patikrinti visų kandidatų pateiktus duomenis ir priimti sprendimus. Ji patvirtino, kad tokiems kandidatams gresia pašalinimas iš rinkimų kovos. „Taip, tokia galimybė neatmestina tikrai“, – sakė ji. Pagal rinkimų tvarką, kandidatų į tarybą sąraše privalo būti tam tikras minimalus skaičius kandidatų, kuris priklauso nuo konkrečios savivaldybės. Tai reiškia, kad jei dalis „Tautos ir teisingumo“ partijos kandidatų bus pašalinti iš rinkimų, gali žlugti dalis partijos kandidatų sąrašų. „Taip, tas ir liūdniausia ir skaudžiausia, kad toks neatsakingas požiūris. Nenoriu sakyti, kad tai yra, švelniai tariant, nepagarbus elgesys ne tik su rinkimų komisijomis, bet ir su rinkėjais. Ir tai gali nulemti sąrašo nebuvimą rinkimuose“, – patvirtino ji. Gražulis: dėl tokio menkniekio? „Tautos ir teisingumo“ pirmininkas P. Gražulis antradienį Delfi teigė, kad galbūt dalis kandidatų ir pasielgė truputį neatsakingai, tačiau jis nemano, kad dėl to reikėtų juos šalinti iš rinkimų kovos. „Dėl tokio menkniekio, kad nuotrauka nepateikta imti ir šalinti? Vis tik demokratinės valstybės principas – teisė dalyvauti rinkimuose ir neleisti pasitaisyti, kažkur įdėti tinkamos nuotraukos… Ne tik ta problema, kad pikseliai neatitinka, tai per daug, tai per mažai, manyčiau, kad greičiausiai su kitom politinėm partijom, ypač su sisteminėm, taip nesielgia VRK, taiko dvigubus standartus“, – svarstė jis. P. Gražulis aiškino, kad jei dėl nuotraukų kandidatams neleis dalyvauti rinkimuose, tai bus demokratijos pamatų laužymas. Jis neatmetė, kad partija VRK sprendimą ginčys teisme. „Vienintelis variantas – teismas“, – sakė jis.