ORO KOKYBĖS IR ŽIEDADULKIŲ KONCENTRACIJOS ŽEMĖLAPIS VILNIUJE

Vilniaus naujienos

Kiekvieną pavasarį varva nosis, peršti akis ir su nerimu dairotės lauke į medžius ar dar nesiskleidžia pumpurai? Nuo šiol, vilniečiai galės atsikvėpti, nes bendrovės „Vilniaus planas“ specialistai sukūrė interaktyvų miesto plaučių žemėlapį – sostinės oro kokybę bei žiedadulkių koncentraciją jame galima stebėti esamuoju laiku.

Vilniuje įgyvendintas intelektualių miesto plaučių projektas tapo pirmuoju Lietuvoje įgyvendintu projektu, kurio dėka oro taršos ir kokybės duomenys net 34 miesto vietose įrengtų sensorių dėka yra atnaujinami kiekvieną minutę. Iki šiol vilniečiams buvo galima sužinoti tik bendrus paros bei metinius oro taršos rodiklius jų mieste.

Bioaerozolių koncentracijos informacija, kuri yra itin aktuali ir naudinga žiedadulkių alergenams jautriems asmenims, interaktyviame miesto oro taršos žemėlapyje dabar yra ne tik atnaujinama kas valandą, bet ir parodo aukštu alergeniškumu pasižyminčių alksnio, lazdyno, beržo, miglinių augalų bei kiečio žiedadulkių koncentraciją Vilniaus mieste.

Tokia idėja dar 2019 m. kilo Vilniaus miesto valdžiai. Žiedadulkėms alergiški asmenys remdamiesi duomenimis gali laiku pradėti vartoti jiems paskirtus alergiją slopinančius vaistus ir išvengti galimų sveikatos komplikacijų. Šiuo projektu siekta ne tik pateikti informaciją apie miesto oro kokybę atskirose jo erdvėse. Analizuojant gautus oro taršos duomenis galima kurti sveikesnę aplinką, didinti vilniečių gyvenimo kokybę ir pasitenkinimo lygį bei skatinti žmonių sąmoningumą.

Žiedadulkių koncentracija ore džiugina ne tik alergiškus gyventojus, bet ir gydytojus-alergologus. Alergija žiedadulkėms gali pasireikšti bet kuriame amžiuje – įgimtas gali būti tik polinkis susirgti. Šiuo metu ypač aktyvus yra beržo žydėjimas, tačiau gyventojai kreipiasi į gydytojus jau nuo vasario mėnesio, kada pradėjo aktyviau skleisti pumpurus lazdynai ir skroblai.

Parašykite komentarą