Nuo liepos mėnesio keičiasi „Vilniaus vandenų“ mokestis

Lietuvos naujienos/Vilniaus naujienos

Nuo šių metų liepos mėnesio Vilniaus regiono gyventojų laukia svarbūs pokyčiai – didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ keičia savo mėnesinio mokesčio struktūrą. Tai paveiks tiek individualių namų savininkus, tiek daugiabučių gyventojus ir bendrijas.
Kiekvienas klientų segmentas patirs įvairius mokesčių pakeitimus. Bendrijoms, kuriose vandens ir nuotekų apskaitos prietaisai įrengti bendrijos įvade, mėnesinis mokestis nuo liepos sumažės 3 euro centais, t.y., nuo 1,20 EUR su PVM iki 1,17 EUR su PVM. Tai rodo bendrovės siekį mažinti sąnaudas didesnėms vartotojų grupėms.
Tuo tarpu butų ir individualių namų gyventojams situacija kiek kitokia – čia mokesčiai kils. Butų gyventojai, turintys „Vilniaus vandenų“ priklausantį apskaitos prietaisą, mėnesio mokestį matys padidėjusį nuo 80 iki 85 euro centų su PVM. Individualių namų savininkai, kurių namuose apskaitos prietaisas įrengtas namo įvade, mėnesinį mokestį matys padidėjusį nuo 66 iki 71 euro cento su PVM.
Įdomus pokytis vyksta ir įmonių sektoriuje. Įmonėms, priklausomai nuo naudojamo apskaitos prietaiso diametro, mėnesinis mokestis vidutiniškai sumažės apie 40 euro centų be PVM. Tai leidžia suprasti, kad „Vilniaus vandenys“ taip pat siekia palengvinti finansinę naštą verslo klientams.
Pasak „Vilniaus vandenų“ Klientų aptarnavimo tarnybos vadovo Martyno Augaičio, mokesčių keitimas yra reakcija į besikeičiančias sąnaudas, kurias lemia ekonominė aplinka. Nepaisant pokyčių, vadovas pabrėžia, kad „Vilniaus vandenys“ mokesčiai išlieka vieni mažiausių visoje Lietuvoje, o tai suteikia tam tikrą finansinį stabilumą vartotojams.
„Vilniaus vandenys“ tiekia geriamąjį vandenį ir tvarko nuotekas daugiau nei 560 tūkst. gyventojų Vilniuje bei Vilniaus, Švenčionių ir Šalčininkų rajonuose. Per parą įmonė patiekia 94 tūkst. kubinių metrų geriamojo vandens ir išvalo 116 tūkst. kubinių metrų nuotekų, o tai sudaro svarbią dalį viso šalies vandens ir nuotekų tvarkymo.

Pagal UAB ,,Vilniaus vandenys“
Foto Towfiqu barbhuiya