„Nord Stream“padavė į teismą Londono draudikus dėl sprogimų dujotiekyje

Vilniaus naujienos

„Nord Stream“ padavė į teismą Anglijos draudimo bendroves, nes jos atsisakė padengti dujotiekio sabotažo išlaidas.

Šveicarijoje įsikūręs energetikos konsorciumas „Nord Stream“ pateikė 400 mln. eurų ieškinį draudikams, įskaitant „Lloyds of London“ ir „Arch Insurance“. Ginčai dėl sutarčių yra susiję su trūkusiais „Nord Stream 1“ ir „Nord Stream 2“ dujotiekiais, kurie buvo skirti Rusijos dujoms transportuoti į Vakarų Europą.

Po 2022 m. įvykusio povandeninio sprogimo buvo sugadinta didžioji dalis infrastruktūros, todėl Europoje šoktelėjo energijos kainos. Dabar „Nord Stream“ padavė į teismą savo draudikus, teigdama, kad jie neatlygino žalos po incidento. Remiantis teisiniais dokumentais, energetikos įmonė apskaičiavo, kad „dujotiekio nusausinimo ir stabilizavimo, visiško remonto ir prarastų dujų atsargų pakeitimo išlaidos“ sudaro nuo 1,2 iki 1,35 mlrd. Eurų.

Remiantis teisminių ginčų duomenų analizės grupės „Solomonic“ duomenimis, kuriuos cituoja FT, „Nord Steam“ ieškinys yra vienas didžiausių per pastaruosius metus Londono Aukščiausiame teisme pateiktų ieškinių.

2022 m. dujotiekio sprogimų priežastis vis dar nežinoma, tačiau tiek Rusija, tiek Vakarai bandė kaltę suversti vieni kitiems. Švedijoje ir Vokietijoje atliktų tyrimų metu rasta su incidentu susijusių sprogmenų pėdsakų, o tai leidžia manyti, kad sprogimas buvo įvykdytas tyčia.

Parengta pagal euronews.com