Neregėtos liūtys paralyžiavo Dubajų: miestas, praktiškai, po vandeniu

Pasaulio naujienos

Antradienį Dubajus susidūrė su netikėtomis gamtos išdaigomis, kai miestą užklupo neregėtos liūtys ir uraganinis vėjas. Tai yra reiškinys, su kuriuo dykumos regionas susiduria retai, todėl susidariusi situacija tapo rimtu iššūkiu tiek gyventojams, tiek miesto infrastruktūrai.

Vietos valdžia nedelsiant paragino gyventojus laikytis namuose, o dėl pavojingų oro sąlygų buvo uždaryti greitkeliai ir tarptautinis oro uostas. Šis oro uostas yra vienas iš judriausių pasaulyje, todėl jo uždarymas sukėlė reikšmingą chaosą tarptautiniame transporte.

Pranešama, kad viena metro stotis visiškai atsidūrė po vandeniu, o gatvėse skendėjo automobiliai. Net prekybos centrai nepaspruko potvynio, nes juos taip pat užplūdo liūties vandenys.

Naujienų agentūros AP pranešime teigiama, kad per vieną dieną Dubajuje iškrito daugiau nei 120 milimetrų kritulių, kas yra įprastas metinis kiekis šiame regione. Prognozuojama, kad liūčių intensyvumas artimiausiu metu tik didės.

Arabijos pusiasalio valstybėse, kurios yra įpratusios prie sausringų orų, infrastruktūra nėra pritaikyta tokio masto liūtims. Dėl to staigūs potvyniai sukelia didžiulius nesklandumus ir pavojus gyventojų saugumui.

Panaši situacija fiksuojama ir kaimyninėse valstybėse. Omane, esančiame Arabijos pusiasalio rytinėje dalyje, dėl smarkių liūčių žuvo mažiausiai 18 žmonių, tarp jų – apie dešimt moksleivių. Ši nelaimė įvyko, kai automobilis, kuriame jie važiavo, buvo nuplautas vandens srovės.

Regiono šalys, įpratusios prie sausrų, privalo susimąstyti apie infrastruktūros atnaujinimą ir pritaikymą prie kintančių klimato sąlygų, kad ateityje būtų galima išvengti panašių katastrofų.

Parengta pagal aljazeera.com