NEMOKAMAI PAKELIAVO VISŲ MOKESČIŲ MOKĖTOJŲ SĄSKAITA

Lietuvos naujienos

Vis dar gajus įprotis savo asmenines išlaidas apmokėti įmonės lėšomis. Atlikus vienos Lietuvos įmonės patikrinimą, paaiškėjo skandalingi faktai, jog vadovai keletą asmeninių kelionių į Prancūzijos kurortą Nicą, taip pat Barseloną, Hiustoną ir Londoną finansavo bendrovės lėšomis. Įmonė turėjo ir vadovų bei jų šeimos narių poilsiui skirtas patalpas Nidoje.

Kaip praneša Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovas, tam tikras sąnaudas, susijusias su pelno uždirbimu, galima priskirti leidžiamiems atskaitymams ir taip sumažinti mokėtiną pelno mokestį. Pavyzdžiui, įmonės darbuotojai tikrai gali vykti į komandiruotes, susijusias su bendrovės veikla. Visgi nustatoma atvejų, kai tokia tvarka yra piktnaudžiaujama – apmokamos asmeninės vadovų kelionės, įsigyjamas nekilnojamasis turtas kurortuose. Nustatytos įmonės atstovai, kurie išlaidas apmokėjo įmonės lėšomis, taip pat bandė aiškinti, kad kelionių į Prancūziją, Jungtines Amerikos Valstijas ir Jungtinę Karalystę metu buvo analizuojama rinka ir konkurencinė aplinka, tačiau pateikti komandiruočių ataskaitų, susirašinėjimų su partneriais užsienyje ar kitų rašytinių įrodymų negalėjo. Sutapimas ar ne, bet tyrimo metu paaiškėjo, kad įmonės sąskaita Nicoje išnuomota vila, įsikūrusi greta mokymo įstaigos, kurioje mokėsi įmonės savininko atžala.

Tai pačiai įmonei priklauso ir Nidoje esančios poilsio paskirties patalpos. Nors jose deklaruota visa įmonės savininko šeima, patikrinimo metu teigta, kad patalpos naudojamos kaip įmonės ofisas. Apžiūrėjus paaiškėjo, kad jos labiau primena įprastą butą, o ne darbui skirtą vietą. Kiek vėliau patalpos buvo išnuomotos kitai, bet su tais pačiais asmenimis, susijusiai įmonei. Įdomu ir tai, kad menama administracija nuo realios veiklos vykdymo vietos buvo nutolusi daugiau kaip 250 kilometrų.

Įvertinus surinktą informaciją, nustatyta, kad anksčiau minėtos kelionės ir patalpos Nidoje nėra susijusios su įmonės vykdyta ūkine-komercine veikla, o tenkina savininkų ir jos šeimos narių asmeninius poreikius. Į valstybės biudžetą sugrįš daugiau nei 15,2 tūkst. eurų nuslėpto pelno mokesčio.

Šių metų sausio – gegužės mėn. VMI specialistai atliko 61 kontrolės veiksmą, kurio metu buvo nustatyta privačių poreikių tenkinimo įmonių lėšomis bei su pajamų natūra apmokestinimu susijusių pažeidimų. Į biudžetą papildomai mokėtinos/deklaruotinos mokesčių ir su jais susijusios sumos iš viso sudarė beveik 1 mln. eurų. Praėjusiais metais VMI atliko 195 kontrolės veiksmus, kurių rezultatas – beveik 2,7 mln. Eur.

VMI primena, kad gyventojai, pastebėję galimus mokestinius pažeidimus, informaciją gali perduoti paskambinę VMI pasitikėjimo telefonu 1882, taip pat užpildžius elektroninę formą VMI internetinėje svetainėje (https://www.vmi.lt/evmi/stop-seseliui). Pranešėjų anonimiškumas garantuojamas.

Parašykite komentarą