Naujosios Vilnios maudykloje maudytis pavojinga

Naujoji Vilnia/Sveikata/Vilniaus naujienos

Naujosios Vilnios bendruomenės maudykloje šalia Gerovės parko aptikta pavojinga bakteriologinė tarša. Prieš maudymosi sezono pradžią atlikti vandens tyrimai parodė, kad šiame paplūdimyje maudytis laikinai draudžiama dėl viršnorminio žarninių enterokokų ir žarninių lazdelių skaičiaus.

Taršos pobūdis leidžia manyti, kad ji galėjo atsirasti dėl technologinių buitinių nuotekų įrenginių avarijos arba nelegalių buitinių nuotekų išleidimo į aplinką. Informacija apie žalą aplinkai perduota Aplinkos apsaugos departamento ir Aplinkos apsaugos agentūros specialistams, o maudykloje pastatyti ženklai „Maudytis draudžiama“.

Atsakingi specialistai imsis papildomų vandens mėginių, siekdami nustatyti taršos šaltinį ir galimą poveikį aplinkai. Naujosios Vilnios gyventojams rekomenduojama laikinai susilaikyti nuo maudymosi šioje vietoje.

Nors Naujojoje Vilnioje maudytis negalima, kituose Vilniaus paplūdimiuose situacija yra gera. Prieš maudymosi sezono pradžią atlikti tyrimai rodo, kad jų vanduo yra švarus ir atitinka visus higienos reikalavimus, tad šiuose paplūdimiuose maudytis saugu.

Parengta pagal alfa.lt
Foto Wren Meinberg