Naujoji transporto priemonė, kurioje vairuotojas tampa rėmu.

Pasaulio naujienos

Vizionierius ir buvęs „Lilium“ dizaineris Andrea Mozellinas iš Miuncheno pristatė „Exo-Line“ – nešiojamąją transporto priemonę, iš esmės panašią į egzoskeletą. Tačiau ne visi išdrįsta juo važiuoti, nes ant „Exo-Line“ reikia atsigulti visu kūnu kuo arčiau kelio.

Pasak Andreos, prietaisą įkvėpė egzoskeleto idėja ir jis gali tapti kovotojo, gelbėtojo ar teisėsaugos pareigūno įrangos dalimi. Tačiau dabartinė jos forma primena sporto salėje esančią kerlingo lentą. Vyras atsigula ant jo krūtine, išskleidžia galūnes ant stovų su ratukais ir stačia galva veržiasi į priekį. Akivaizdu, kad tokios transporto priemonės susidūrimas su priekine dalimi turėtų skaudžiausių pasekmių.

„Exo-Line“ maitina ličio jonų akumuliatorius ir varomas rato stebulėje esančiu varikliu, tačiau kol kas neaišku, kokio tipo pavarą turi ši sistema. „Exo-Line“ valdoma vairalazde, tačiau vizualizacijose jos nematyti, o pats Mozzellinas kol kas išsamiau apie tai nepasisako. Galbūt naudotojas tiesiog turės palinkti į tam tikrą pusę.
Transporto priemonės svoris, greitis, nuotolis ir numatoma kaina taip pat dar nežinomi.