Naujas vyrų kontraceptinis gelis slopina spermos gamybą greičiau nei ankstesnės injekcijos

Mokslas

Naujausi mokslininkų tyrimai parodė, kad naujas hormoninis kontraceptinis gelis vyrams gali slopinti spermos gamybą greičiau nei ankstesni hormoninių injekcijų tyrimai. Mokslininkai teigia, kad spermos gamyba buvo slopinama vidutiniškai per mažiau nei aštuonias gydymo savaites. Ankstesnių tyrimų duomenimis, spermos gamybos slopinimas injekcijomis trukdavo nuo 9 iki 15 savaičių.

Vyresnioji tyrėja Diana Blithe, Nacionalinio sveikatos instituto (NIH) Bethesdoje (JAV) kontraceptikų kūrimo programos vadovė, teigė: „Greitesnis laikas, per kurį pradedama slopinti spermatozoidų gamybą, gali padidinti šio vaisto patrauklumą ir priimtinumą potencialiems vartotojams.“

Saugaus, labai veiksmingo ir patikimai grįžtamojo kontracepcijos metodo vyrams sukūrimas yra nepatenkintas poreikis. Nors tyrimai parodė, kad kai kurie hormoniniai preparatai gali būti veiksmingi vyrų kontracepcijai, lėta spermatogeninio slopinimo pradžia buvo apribojimas. Gelio sudėtyje yra 8 miligramai segesterono acetato ir 74 miligramai testosterono.

Dabar, kai spermos slopinimo tyrimo etapas baigtas, mokslininkai tirs kontraceptiko veiksmingumą, saugumą, priimtinumą ir kontracepcijos grįžtamumą nutraukus gydymą.

Pagrindinė kliūtis kuriant kasdienę kontracepciją vyrams buvo daugelio moterų baimė, kad jos gali pamiršti ją vartoti. Tačiau Didžiojoje Britanijoje atliktas tyrimas, kurio metu buvo naudojamas šiek tiek kitokios sudėties kontraceptinis gelis, parodė, kad vyrams galima patikėti šios priemonės vartojimą.

Dauguma dalyvių gelį vartojo visus metus, o 90 proc. jų nepamiršo kasdien juo patepti petį. Tai rodo, kad vyrai gali būti atsakingi už savo kontracepciją ir reguliariai naudotis šia priemone.

Saugaus, labai veiksmingo ir patikimai grįžtamojo kontracepcijos metodo vyrams sukūrimas išlieka svarbiu tikslu. Naujojo kontraceptinio gelio tyrimai teikia daug vilčių, kad netolimoje ateityje vyrai turės patikimą ir efektyvią kontracepcijos alternatyvą.

Parengta pagal dailymail.co.uk
Foto Alex Hockett