Naujas istorijos langas atsiveria: Lietuvos Nacionalinis muziejus kviečia į Pilininko namą

Vilniaus naujienos

Lietuvos nacionalinis muziejus kviečia visus įstorijos ir kultūros mėgėjus į naująją ekspoziciją „Suprasti Lietuvą“, kuri bus atidaryta kovo 27 dieną, prie pat istorinio Gedimino kalno. Naujasis muziejaus padalinys – Pilininko namas – taps vieta, kur galima gilintis į Lietuvos praeitį ir dabartį, bei susipažinti su pagrindinėmis šalies identitetą formavusiomis idėjomis.

Ekspozicija „Suprasti Lietuvą“ yra išdėstyta teminėse salėse, kuriose lankytojai galės patirti Lietuvos istoriją per penkias pagrindines temas: Kūryba, Tikėjimai, Kovos, Istorijos lūžiai ir Pasauliniai saitai. Taip pat atskira ekspozicijos dalis skirta Lietuvos įtakingiausiems asmenims – „Veidai“, kurioje pristatomi žmonės, turėję didžiausią įtaką šalies istorijai ir kultūrai.

Be pagrindinės ekspozicijos, Pilininko namo rūsiuose lankytojai ras įdomų pasakojimą apie pilininko amatą ir jo svarbą Lietuvos istorijoje. Taip pat bus galima susipažinti su akmentašystės amatu ir Vilniaus miesto gyvenimu prieš 200 metų.

Lietuvos nacionalinis muziejus nustatė kelis bilietų tipus, kad kiekvienas lankytojas galėtų rasti jam tinkamiausią apsilankymo būdą:

  • Suaugusiems bilietas kainuos 6,00 €.
  • Lengvatinis bilietas, skirtas tam tikrų kategorijų lankytojams, – 3,00 €.
  • Šeimos bilietas, suteikiantis galimybę apsilankyti vienam suaugusiajam su 1-4 nepilnamečiais vaikais, kainuos 9,00 €, o dviem suaugusiems su 1-4 vaikais – 15,00 €.
  • Taip pat yra siūlomi kombinuoti bilietai: „Istorinis trikampis“, kuris apima apsilankymą Pilininko name, Senajame arsenale bei Gedimino pilies bokšte už 12,00 €, ir „Muziejai Vilniuje“, leidžiantis apsilankyti visuose Vilniaus LNM padaliniuose už 30,00 €, bilietas galioja vieną mėnesį.

Papildomos paslaugos, tokios kaip gido paslaugos grupei iki 20 žmonių, kainuos 15,00 € už valandą, o edukaciniai užsiėmimai – 3,00 €.

Parengta pagal lnm.lt

Foto skolinta iš lnm.lt