Naujamiestyje atidarytas naujas pėsčiųjų viadukas virš Tauro gatvės

Vilniaus naujienos

Neseniai Naujamiestyje buvo užbaigti naujojo pėsčiųjų viaduko įrengimo darbai. Nors oficialus atidarymas dar neįvyko, gyventojai jau aktyviai naudojasi šiuo naujai pastatytu tiltu. Viadukas, įrengtas virš Tauro gatvės, tapo svarbia dalimi Tauro kalno parko atnaujinimo plano ir sukūrė naują bei patogią jungtį tarp Vilniaus Senamiesčio ir Naujamiesčio rajonų.

Šis pėsčiųjų viadukas yra ypač svarbus miesto infrastruktūros plėtrai, nes ateityje jis suteiks greitą prieigą prie būsimos Nacionalinės koncertų salės. Gyventojai ir miesto svečiai dėl naujo tilto galės lengviau ir greičiau pasiekti svarbias miesto vietas, o tai padidins pėsčiųjų saugumą ir patogumą.

Nors savivaldybė dar prieš savaitę žadėjo, kad viadukas bus atidarytas artimiausiu metu, darbai buvo baigti anksčiau nei planuota. Nuo antradienio gyventojai jau gali naudotis naujuoju tiltu, kuris tapo populiaria pėsčiųjų trasa.
Viaduko statybos metu buvo pašalinti du klevai, tačiau savivaldybės planuose yra numatyta atkurti želdinius, sodinant daugiau nei 132 naujus medžius. Tarp jų bus raudonųjų ir totorinių klevų, paprastųjų šermukšnių, europinių maumedžių, paprastųjų kaštonų, mažalapių liepų, eglių ir kitų rūšių medžiai. Šie veiksmai ne tik atkurs prarastas žaliosias erdves, bet ir pagerins bendrą miesto estetiką bei ekologiją.

Vietiniai gyventojai ir miesto svečiai su entuziazmu priėmė naująjį infrastruktūros projektą, mat jis ne tik pagerina kasdienį judėjimą tarp svarbių miesto dalių, bet ir žymi žingsnį į priekį siekiant tvarios ir pritaikytos pėsčiųjų poreikiams miesto aplinkos. Savivaldybės iniciatyva atspindi didesnį dėmesį į pėsčiųjų saugumą ir komfortą, kas yra ypač svarbu augant miesto populiacijai ir intensyvėjant kasdieniam transporto srautui.

Parengta pagal madeinvilnius.lt
Foto Evaldo Čingos