Naktiniai oro smūgiai nusinešė mažiausiai 40 gyvybių

Pasaulio naujienos

Gazos civilinės gynybos agentūra pranešė, kad per Izraelio oro antskrydžius Rafos mieste žuvo mažiausiai 40 palestiniečių. Antskrydžiai, kurių metu užsidegė palapinės, kuriose gyveno perkeltieji asmenys, sukėlė tragiškus padarinius ir nusinešė aukų.

Įvykiai prasidėjo vėlyvą vakarą, kai Izraelio kariuomenės lėktuvai smogė teritorijai, esančiai Rafos šiaurės vakaruose. Smūgių metu kilo didelis gaisras, kuris apėmė perkeltųjų asmenų centrą. Vietos pareigūnai skelbia, kad incidento metu žuvo 40 žmonių, o dar 65 buvo sužeisti. Tarp aukų yra moterys ir vaikai, o kai kurie sužeidimai buvo itin sunkūs, įskaitant amputacijas.

Jungtinių Tautų Palestinos pabėgėlių agentūra griežtai pasmerkė šį išpuolį, pabrėždama, kad toks veiksmas yra nepriimtinas ir kad tarptautinė bendruomenė turėtų imtis veiksmų, kad apsaugotų nekaltus civilius. Šis incidentas sukėlė tarptautinės bendruomenės pasipiktinimą, o kai kurios šalys, įskaitant Egiptą ir Jordaniją, išreiškė susirūpinimą, kad toks smurtas gali sutrukdyti taikos procesą regione.

Izraelio kariuomenė patvirtino, kad antskrydžiai buvo nukreipti prieš „Hamas“ grupuotės narius, įskaitant aukšto rango pareigūnus, tačiau taip pat pripažino, kad gavo pranešimų apie civilinių aukų atvejus. Šiuo metu incidentas yra tiriamas, o Izraelio kariuomenė teigia, kad stengiasi išvengti civilinių aukų savo operacijose.

Pagal theguardian.com
Foto Curioso Photography