Nacionaliniame vėžio institute pradėta taikyti priešoperacinė reabilitacija

Vilniaus naujienos

Vilniuje, Nacionaliniame vėžio institute (NVI), buvo pradėta taikyti inovatyvi prieš operacinė reabilitacija pacientams, sergantiems skrandžio vėžiu. Ši reabilitacija, pirmą kartą Lietuvoje taikoma būtent skrandžio vėžiu sergantiems žmonėms, siūlo kompleksinę pagalbą – nuo fizinės paruošties iki psichologinės paramos.

Pirmasis šią reabilitaciją išbandęs vilnietis, 63 metų p. Vitas, teigia, kad programa padėjo jam ne tik greičiau pasveikti, bet ir išvengti streso. Dėka priešoperacinės reabilitacijos, pacientai patiria mažesnę komplikacijų riziką po operacijos, greitesnį sveikimą, geriau toleruoja medikamentinį gydymą, o jų gyvenimo kokybė sveikstant gerokai pagerėja.
Priešoperacinės reabilitacijos nauda pacientui buvo įrodyta per NVI kartu su Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų ir Vilniaus universiteto atliktą klinikinį tyrimą. Programa skirta pagerinti paciento fizinę, mitybinę ir psichologinę būklę prieš svarbiausią gydymo etapą – operaciją. Tai yra modernaus ir kompleksinio onkologinių ligų gydymo dalis, kuri jau dabar prieinama daugeliui skrandžio vėžiu sergantiems pacientams NVI.
Dėl šios programos pacientams teikiama nuo 5 iki 25 individualiai parinktų procedūrų, įskaitant kineziterapiją, psichologo konsultacijas, spalvų terapiją, šviesos terapiją ir kitas. Jos ne tik paruošia pacientą operacijai, bet ir padeda susidoroti su onkologinės ligos sukeltu stresu.
Nacionalinio vėžio instituto ir partnerių vykdomas projektas rodo, kad šiuolaikinės reabilitacijos metodikos gali gerokai pagerinti onkologinių pacientų gydymo rezultatus ir bendrą jų gyvenimo kokybę. Priešoperacinė reabilitacija NVI tapo prieinama pacientams šių metų sausį, ir tai yra didelis žingsnis į priekį tiek onkologinių pacientų gydymo, tiek ir jų gyvenimo kokybės gerinimo srityse.
Anot dr. A. Baušio, pagrindinis ir vienintelis visiško pasveikimo leidžiantis tikėtis gydymo metodas yra chirurginis, kai pašalinamas skrandis ir aplinkiniai audiniai. Gydytojas akcentuoja, jog: ,, skrandžio vėžys, ypač ankstyvose ligos stadijose, gali būti be simptomis susirgimas arba gali pasireikšti neryškiais, nespecifiniais simptomais. Dažniau mūsų pacientai skundžiasi, kad jaučia skausmą epigastriumo srityje, rėmens graužimą, ankstyvą sotumo jausmą, apetito stoką, pykinimą, pastebi svorio kritimą ar dažnesnius atsirūgimus. Jei tokie simptomai atsirado pirmą kartą ar trunka ilgesnį laiką, reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją, kai atlikus endoskopinį tyrimą galima nustatyti susirgimą. Ankstyva diagnostika – tiesiausias kelias į pasveikimą, – komentuoja dr. A. Baušys.“

Parengta pagal nvi.lt

Photo by National Cancer Institute