Nacionalinė švietimo agentūra – nacionalinė gėda?

Lietuvos naujienos

Trečiadienį abiturientai rašė lietuvių kalbos rašinį naudodami specialios formos lapus, iš anksto paruoštus Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA). Tačiau socialiniuose tinkluose sparčiai plinta šių lapų nuotrauka, kurioje matomos klaidos sukėlė didelį interneto vartotojų pasipiktinimą ir juoką.

„Iki teisėtai atskleidžiažiant vokus, kuriuose valstybimio brandos egzamino užduoties ar jo dallies turinys“, – tokia frazė egzamino lape sukėlė daug diskusijų ir pajuokų internete. Komentuotojai su ironija klausia: „Kaip baus mokinius už klaidas dabar?“, dalindamiesi šio klaidingo lapo nuotrauka.

Net trys klaidos atspausdintame egzamino lape sutrikdė ir pačius abiturientus. Vilnietės abiturientės tėvas Regimantas, paskambinęs į LRT.lt, išreiškė savo nusivylimą. „Tame sakinyje yra trys klaidos. Suprantu, kad gali būti žmogiškų klaidų. Bet juk tai valstybinis lietuvių kalbos egzaminas“, – piktinosi jis. Jis taip pat minėjo, kad jo dukra ir jos bendramoksliai net suabejojo, ar šie lapai yra tikri.

Egzamino lapo nuotrauka greitai išplito socialiniuose tinkluose, sukeldama tiek mokinių, tiek jų tėvų, tiek ir mokytojų reakcijas. Nacionalinė švietimo agentūra greitai sureagavo ir atsiprašė už šią klaidą.

Nors klaidų pasitaiko visur, tokios situacijos kelia klausimus apie valstybinio brandos egzamino kokybę ir pasiruošimą. Tikimasi, kad NŠA imsis priemonių, kad ateityje tokių nesusipratimų būtų išvengta.

Parengta pagal lrt.lt
Foto Dan Cook