Nors 2011 metais išmanieji telefonai vakarų Europoje pirmą kartą viršijo funkcinių telefonų pardavimus, paskutiniais metais pastebimas netikėtas tendencijos pasikeitimas. Kai kurios įmonės suaktyvino funkcinių telefonų gamybą, o šių įrenginių pardavimai krenta lėčiau nei tikėtasi, praneša „Tele2“.
Nors Lietuvoje ir pasaulyje išmaniųjų telefonų pardavimai vis dar auga, bet funkcinių telefonų rinka išlieka gana stabili. Ši tendencija, kaip teigia ekspertai, galimai siejasi su skaitmenine detoksikacija – vis didesnis žmonių nuovargis nuo ekranų, socialinių tinklų bei nuolatinio prisijungimo prie interneto.
„Lietuvoje funkcinių telefonų sugrįžimo tikėtis kol kas neverta, tačiau globaliai jie vis dar turi savo rinką“, – sako „Tele2“ įrangos pardavimų vadovas. Pastebima, kad dalis populiarumo grįžta dėl augančios nostalgijos senoms technologijoms. Pavyzdžiui, bendrovė „Human Mobile Devices“ neseniai pristatė „Barbie“ prekės ženklu pažymėtą atlenkiamą mygtukinį telefoną, o „Nokia“ pristatė 25-ųjų metinių „3210“ modelio versiją.
Nepaisant neišmanių telefonų privalumų, pavyzdžiui, ilgesnės baterijos tarnavimo trukmės ar paprastumo, šiandieninėje technologijų eroje jų funkcionalumas ribojasi. Išmanusis telefonas yra būtinas ne tik bendravimui socialiniuose tinkluose, bet ir elektroninei bankininkystei, dokumentų pasirašymui, automobilio parkavimo programėlėms naudoti ir daugeliui kitų kasdienių funkcijų.
Nors išmanieji telefonai teikia daugybę privalumų, funkcinių telefonų pasiūla išlieka dėl tam tikrų nišinių poreikių. Pavyzdžiui, tokie telefonai gali būti naudingi vykdant į festivalius ar kitas veiklas, kur didesnė rizika sugadinti brangesnį įrenginį. Taip pat jie tebėra populiarūs tarp vyresnių žmonių, kurie vertina paprastumą ir patikimumą.
Pagal lrt.lt
Foto Quino Al