Mindaugui Sinkevičiui blogos žinios

Lietuvos naujienos

Kauno apygardos teismas pirmadienį priėmė rezonansinį sprendimą, pagal kurį Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius buvo pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo, dokumentū klastojimo ir turto pasisavinimo. Teisėja Laima Šeputienė nustatė, kad mero veiksmai padarė didelę žalą ne tik materialiai, bet ir sumenkino visuomenės pasitikėjimą institucija.

M. Sinkevičiui skirta 12,5 tūkst. eurų dydžio bauda ir trejų metų draudimas eiti bet kokias pareigas valstybės ar savivaldybės institucijose. Sprendimas kelia diskusijas dėl politinės korupcijos ir etikos viešajame sektoriuje, ypač atsižvelgiant į tai, kad nuteistasis galės skųsti nuosprendį Lietuvos apeliaciniame teisme per artimiausias 20 dienų.

Teismo medžiagoje pažymima, kad nustatyta žala Jonavos rajonui siekia 1487 eurus, tačiau dar didesnė žala padaryta savivaldybės įvaizdžiui ir gyventojų pasitikėjimui. M. Sinkevičius pateikė argumentus, kad finansines klaidas padarė ne tyčia, tačiau teismas įvertino tai kaip bandymą išvengti baudžiamosios atsakomybės.

Šis atvejis atspindi platesnes problemas, susijusias su viešojo sektoriaus skaidrumu ir atskaitomybe Lietuvoje, ir rodo būtinybę stiprinti teisinę sistemą bei kontrolės mechanizmus, siekiant užkirsti kelią panašiems nusižengimams ateityje. Prokuroras siūlė dar griežtesnes sankcijas, tačiau teismas nusprendė švelninti bausmę, atsižvelgdamas į tai, kad Sinkevičius atlygino padarytą žalą ir turėjo teigiamas charakteristikas.

Parengta pagal lrt.lt

Foto Julius Kalinskas