„Microsoft“ atskiria „Teams“ ir „Office“: naujas žingsnis technologijų milžinės strategijoje

Vilniaus naujienos

Technologijų gigantas „Microsoft“ pranešė apie sprendimą atskirti verslo žinučių ir vaizdo įrašų programą „Teams“ nuo „Office“ programinės įrangos visame pasaulyje.

Šis žingsnis buvo žingsnis, kurį įmonė pradėjo praėjusiais metais Europoje, siekdama išvengti galimos konkurencijos priežiūros institucijų baudos. Europos Komisija buvo pradėjusi tyrimą po 2020 m. dėl „Slack“ skundo, kuris kėlė klausimą dėl „Teams“ integravimo į „Office“ programinę įrangą.

„Microsoft“ atstovas spaudai išsakė, kad šis žingsnis buvo imtasi siekiant užtikrinti aiškumą klientams ir atsižvelgiant į Europos Komisijos pastabas, suteikiant daugiau lankstumo tarptautinėms bendrovėms.

Naujausia „Teams Standalone“ versija naujiems klientams kainuos 5,25 USD (4,20 GBP).

Neaišku, ar šis sprendimas bus pakankamas, kad „Microsoft“ išvengtų antimonopolinių kaltinimų Europos Sąjungoje. Per pastarąjį dešimtmetį „Microsoft“ dėl produktų susiejimo arba sujungimo į paketus gavo nemažai ES antimonopolinių baudų.

Jei bus pripažinta kalta, gresia bauda, siekianti iki 10 % pasaulinės metinės apyvartos.

Šis naujasis sprendimas atskirti „Teams“ nuo „Office“ yra tik vienas iš „Microsoft“ pastangų išlaikyti tinkamą konkurenciją rinkoje. JAV teisingumo departamentas 1998 m. kėlė bylą prieš „Microsoft“, kaltindamas jį slopinimu konkuruojančių interneto naršyklių rinkoje. Šis bylos atvejis turėjo didelės įtakos tolesniam „Microsoft“ veikimui ir kontrolės lygiui.

Parengta pagal bbc.com
Foto BoliviaInteligente