Maudynės Vilniuje

Vilniaus naujienos

Vilniaus miesto gyventojai ir svečiai šią vasarą gali džiaugtis net 14 viešųjų paplūdimių, kuriuose galima atsigaivinti ir mėgautis saulės spinduliais. Šiemet trijuose iš jų – Balsio, Žirmūnų ir Valakampių I-jame paplūdimiuose – plazdės Mėlynoji vėliava, tarptautinis aplinkosaugos ir paslaugų kokybės ženklas. Šie paplūdimiai yra vieninteliai gėlavandeniai paplūdimiai Lietuvoje, įvertinti šiuo prestižiniu ženklu.

„Mėlynoji vėliava – aukščiausias tarptautinis paplūdimių kokybės ir aplinkosaugos ženklas.Teisė iškelti Mėlynąją vėliavą suteikiama įgyvendinus griežtus švietimo ir informavimo, vandens kokybės, aplinkosaugos valdymo, saugumo ir paslaugų kokybės reikalavimus. Mėlynosios vėliavos sertifikatas suteikiamas tik vienam sezonui. Jei patikrinus paplūdimių būklę paaiškėja, kad jie neatitinka privalomų kriterijų, Mėlynoji vėliava privalo būti nuleista.
Šiemet Mėlynoji vėliava plazdės daugiau nei 5000 geriausių pasaulio paplūdimių ir prieplaukų 51 šalyje.

Paplūdimiai – ne tik maudyklos

Šią vasarą Vilniuje suskaičiuota net 14 sostinės viešųjų paplūdimių. Vilniečiai ir sostinės svečiai paplūdimių infrastruktūra naudotis nemokamai gali ištisus metus. Visuose sostinės paplūdimiuose įrengtos aktyvaus laisvalaikio erdvės su treniruokliais, paplūdimio tinklinio ar vaikų žaidimų aikštelėmis. Iškylų erdvėse sumontuotos stacionarios kepsninės ir iškylų stalai, dalis jų pritaikyta neįgaliesiems. Šalia vandens ant smėlio ar žolės įrengtos pasyvaus poilsio zonos, upėse ir ežeruose plūdurais nužymėtos vaikų maudyklos ir saugaus maudymosi zonos.

Atnaujinti paplūdimiai tampa vietos bendruomenės traukos centrais, todėl pastaraisiais metais sostinės rekreacijos paslaugų geografija plečiama. Taip paplūdimiai su visa sporto, poilsio ir iškylų infrastruktūra buvo įrengti Vokės vingyje Grigiškėse bei Dvarčionių ežero pakrantėse. Jie čia tapo bendruomenių susibūrimų ir švenčių vieta.

Viso maudymosi sezono metu (nuo birželio 1 d. iki pat rugsėjo 15 d.) sostinės viešuosiuose paplūdimiuose kasdien nuo 8.00 val. iki 20.00 val. dirbs beveik 50 gelbėtojų ir 40 paplūdimių teritorijos tvarkytojų.

Pagal madeinvilnius.lt
foto Jeremy Bishop