„Mamų mugė“: augančios bendruomenės kvietimas kitų miestų gyventojams

Vilniaus naujienos

Jau daugiau nei dešimtmetį Lietuvoje vykstanti „Mamų mugė“ tapo ne tik prekybos, bet ir bendraminčių susibūrimo vieta. Šis renginys, kilęs iš JAV ir įsitvirtinęs mūsų šalyje, pabrėžia tvarumo, kokybės ir šeimos vertybių svarbą. Jo populiarumas auga ne tik sostinėje, bet ir kituose miestuose, sukviesdamas žmones iš visos Lietuvos.

Vilniuje ši mugė jau vyksta dvyliktąjį kartą, o Kaune – net šešioliktąjį. „Mamų mugės“ idėja greitai rado atgarsį tarp Lietuvos tėvų, kurie vertina galimybę įsigyti kokybiškų, stilingų ir nebrangių prekių savo vaikams. Tačiau šis renginys išsiskiria ne tik dėl galimybės sutaupyti, bet ir dėl savo bendruomeniškumo.

Jurga Barbora Jauniškienė, „Mamų mugės“ sumanytoja, teigia, kad šis renginys skatina ne tik vartoti protingai, bet ir mąstyti apie tai, ką darome su drabužiais, kai jie tampa per maži ar nebereikalingi. Tvarumo idėja, kuomet kokybiški rūbai perduodami iš vienų šeimų kitoms, ne tik tausoja gamtos išteklius, bet ir moko atsakomybės bei sąmoningo vartojimo.

Organizatoriai nori, kad „Mamų mugė“ taptų pavyzdžiu ir kitose Lietuvos bendruomenėse. Jie kviečia žmones ne tik atvykti į mugę, bet ir įgyvendinti panašias iniciatyvas savo miestuose. „Jeigu mūsų idėjos jums tiks, galbūt norėsite jas pritaikyti ir savo mieste,“ – sako Jurga Barbora.

Šiais metais „Mamų mugė“ Vilniuje vyks balandžio 12–21 dienomis „Gariūnuose“, o Kaune – balandžio 11-21 dienomis, prekybos centre „Senukai“. Organizatoriai tikisi, kad mugės lankys ne tik vietiniai, bet ir iš toliau atvykstantys lankytojai, kurie yra pasirengę „užkrėsti“ savo miestus tvarumo ir kokybės idėjomis.

„Mamų mugė“ – tai daugiau nei pirkinių vieta. Tai bendruomenė, kurioje dalijamasi idėjomis, patirtimis ir kurioje kiekvienas gali rasti kažką naujo bei įdomaus ne tik savo vaikams, bet ir visai šeimai. Jeigu jūs ieškote būdų, kaip gyventi tvariau, praktiškiau ir kartu neprarasti stiliaus – „Mamų mugė“ laukia jūsų.
Parengta pagal elta.lt