„Lietuvos Respublikos Seimo taurė 2024“

Vilniaus naujienos

Kovo 16 d., šeštadienį, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai rengiamas šachmatų turnyras „Lietuvos Respublikos Seimo taurė 2024“, kuris suburs šachmatų profesionalus ir mėgėjus. Šio renginio tradicija, gyvuojanti jau tris dešimtmečius, liudija šachmatų svarbą ir populiarumą Lietuvoje. Varžybų atidarymas numatytas 10.45 val., prestižinėse Seimo patalpose – Vitražo ir Lietuvos laisvės gynėjų galerijoje.

Dalyviai rungsis keturiuose turnyruose. Turnyras išsiskiria tuo, jog vyks suaugusiųjų ir jaunučių (g. 2010 m. ir vėliau) varžybos. Suaugusiųjų nugalėtojas iškovos garbingą pereinamąją Seimo taurę, o vaikų ir jaunučių nugalėtojas gaus Signatarų taurę. Bus galima stebėti simultaną su šachmatų didmeistre, Europos čempione ir Seimo pirmininke, „Seimo taurės“ globėja – Viktorija Čmilyte-Nielsen.

Varžybose taip pat bus išdalinti specialūs apdovanojimai. Seimo kanclerio taurė bus įteikta geriausiai pasirodžiusiai komandai komandų įskaitoje. Varžybose bus apdovanotos geriausiai pasirodžiusi moterys ir mergaitės, geriausiai skirtingose amžiaus grupėse (iki 8, 10 ir 12 m.) pasirodę vaikai.

Varžybų teisėjus deleguoja Lietuvos šachmatų federacija. Vyriausiasis „Seimo taurės“ teisėjas – tarptautinės kategorijos teisėjas Raimondas Paliulionis.

Šachmatų entuziastai ir visuomenės nariai laukiami šiose varžybose, kurių metu ne tik paminės Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, bet ir dar kartą parodys šachmatų sporto, kaip intelektualios ir strateginės veiklos, svarbą.

Šachmatų varžybos „Lietuvos Respublikos Seimo taurė“ bus transliuojamos Seimo interneto svetainėje, Seimo „Youtube“ paskyroje „Atviras Seimas“, Seimo paskyroje „Facebook“, „Delfi“ ir Alfa.lt.

Parengta pagal lrs.lt