V. Landsbergis patvirtintas šalies vadovu.

Lietuvos naujienos

Istorinis įvykis Lietuvoje. Seimas pritarė pasiūlymui suteikti prof. V. Landsbergiui vadovo statusą. Po labai karštų diskusijų ir įtampos, Lietuva turės dar vieną oficialų šalies vadovą. Ne tautos išrinktą, bet valdžios pripažintą. Už iniciatyvą balsavo 74 Seimo nariai, prieš – 1, o susilaikė 4 parlamentarai. Kilo diskusijos Seimo salėje: valdančiuosius kaltino stumiant projektus buldozeriu Klausimą ryte opozicija siūlė išbraukti iš posėdžio darbotvarkės, tačiau tokiam pasiūlymui pritarta nebuvo. Seimo narys Petras Gražulis ironizavo siūlydamas V. Landsbergiui suteikti imperatoriaus statusą.
Opozicijos atstovai piktinosi, kad klausimas į parlamento darbotvarkę įtrauktas paskutinę minutę, o parlamento pirmininkė teigė, jog jį reikia pagaliau išspręsti.
Būtent dėl vėlyvo įtraukimo į komiteto darbotvarkę feisbuke viešai pasipiktino jo narė, Regionų frakcijos atstovė Agnė Širinskienė: „Galiu pasufleruot, kas rytdienos išvadoje rašoma dėl valdovo statuso suteikimo seneliui. Imperatorium neskelbs 🙁, nes tokio pareigūno Lietuvoj nebuvo 🙁. Užteks paprastu valdovu paskelbt. Nors, kas įdomiausia, pagal žemiau cituojamą Laikinąją Konstituciją pareigūno „vadovas“ taip pat nebuvo. p.s. o dabar rimtai. Buvau paskirta šios išvados rengėja. Pasakykit, kas ją už mane parengė, kadangi aš ją pamačiau tik dabar, 20 val 30 min…..“, – rašė parlamentarė.

„Seimo narys privalo sekti informaciją, kada, kokie posėdžiai. Negali būti pasiteisinimas, kad prieš kelias dienas kažkas turi būti pateikta ant lėkštutės“, – besipiktinantiems vėlyvu klausimo įtraukimu į komiteto darbotvarkę replikavo konservatorius Jurgis Razma. A. Širinskienė atkreipė dėmesį, kad prie komiteto išvados įtraukta jos pavardė, kurią ji teigė prašysianti ištrinti. „Teisės ir teisėtvarkos komitetas tapo tokiu organu, kuris aptarnauja konservatorių politinę konjungtūrą“, – tvirtino Seimo narė, kreipdamasi į Demokratų sąjungos atstovus, kuriuos ragino projekto nepalaikyti. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovas Emanuelis Zingeris ragino kolegas palaikyti valstybės vadovo statuso profesoriui suteikimui. „Lietuvos veidas tuo metu buvo Vytautas Landsbergis“, – akcentavo politikas. A. Širinskienė teigė, kad tokiu projektu siekiama perrašyti Lietuvos istoriją ir manipuliuoti faktais.

Parašykite komentarą