Kuo labiau skursta gyventojai, tuo daugiau lobsta ministrai

Lietuvos naujienos/Vilniaus naujienos

Jau dvejus metus buvusi didžiausia valstybinė energetikos kompanija „Ignitis grupė“ turi ir privačių investuotojų. Imonės akcijomis pradėta prekiauti 2020-ųjų spalį. Tada įvyko pirmasis viešas akcijų platinimas, per kurį į energetikos kompaniją pavyko pritraukti 450 mln. eurų papildomo kapitalo atnešusius investuotojus.

kasmet privatiems investuotojams tenka beveik trečdalis dividendų, kuriuos akcininkams išmoka pastaruoju metu ypač pelningai veikianti įmonių grupė. Vien už pirmąjį šių metų pusmetį dividendams numatyta 45,2 mln. eurų.

Tarp šios įmonių akcininkų yra finansų viceministras Gediminas Norkūnas. Jis asmeniškai gauna dividendus iš Ignitis grupės.  G. Norkūnui pagal pareigų aprašymą yra pavesta tiesiogiai kuruoti „Ignitis grupę“. Taigi, ir stebėti įmonės išmokamus dividendus, teikti pasiūlymus ir pastabas dėl išmokamų dividendų.

„Ignitis grupės“ akcijų šiuo metu turi ir bendrovė „Norteo“. Dar prieš du mėnesius ji vadinosi akcine bendrove „SKV-Valda“. Remiantis Registrų centrui teikiamais duomenimis, daugiau kaip 90 proc. šios įmonės akcijų valdo UAB „Catus“. Šioje įmonėje 40 proc. akcijų turi energetikos ministras D. Kreivys.

„Ignitis grupės“ akcijų turi ir bendrovės vadovai. Jie vertybinių popierių įsigijo bendra tvarka, nors praėjusių metų pradžioje buvo kilęs skandalas paaiškėjus, kad aukščiausias bendrovės „galvas“ yra numatoma akcijomis paskatinti už pasiektus rezultatus. Jei ši sistema būtų įgyvendinta, devyni vadovai 2024 m. galėjo tikėtis akcijų, kurių bendra vertė viršijo 200 tūkst. eurų. Tačiau sprendimas buvo atšauktas.

Dabar „Ignitis grupė“ informuoja, kad akcijų turi dabartinės kadencijos valdyboje esantys bendrovės vadovas Darius Maikštėnas, taip pat Vidmantas Salietis, Živilė Skibarkienė, Mantas Mikalajūnas ir Jonas Rimavičius.

Taigi, akivaizdu, kad spręsti aukštų elektros energijos kainų neapsimoka. Kuo didesnės kainos, tuo didesnis pelnas ir tuo didesni asmeniškai gaunami dividendai.

Parašykite komentarą