„KULTŪROS NAKTIS 2022“ RENGINIŲ PROGRAMA

Vilniaus naujienos

Birželio 17 d. – naktį, Vilnių nušvies kultūros ir meno festivalis ,,Kultūros naktis“. Po dvejų pandemijos metų renginys su trenksmu grįžta į sostinę. Renginio organizatoriai ir šįkart nepamiršo ir į renginius įtraukiančios veiklos ir mažiausiems sostinės gyventojams,  jų lauks Potyrių miestu virtęs Bernardinų sodas ir 10 skirtingų kūrybinių dirbtuvių, kuriose vaikai ir jų tėveliai galės išmokti gausybę naujų, kūrybiškų įgūdžių – groti afrikietiškais būgneliais, kurti pasakas, piešti anime, žongliruoti. Pamatyti savo spektaklius kvies „Raganiukės“, „Lėlės“ ir „Stalo“ teatrai, o Azijos Menų Centras žiūrovams pateiks trumpametražių azijos animacinių filmų programą. Tolimųjų rytų variacijos lauks ir kitapus Vilnelės vingio – Užupio meno inkubatoriaus kieme nuo septintos valandos vakaro iki pat antros valandos nakties smalsuolius kvies meno instaliacija Misukasu miškas. Virš Vilnelės vandenų lazerinių technologijų ir profesionalių šokėjų pagalba bus kuriamas japoniško miško vaizdinys, išryškinantis žmogaus ir jį supančios augmenijos sąveiką bei atveriantis galimybę pajusti futuristinį netikėtumą, suaktyvinti pojūčius ir vaizduotę.

Valdovų rūmų kieme – koncertų maratonas su „Caffeine“, Rotušės aikštėje – LATGA „Autorių namai“.

Organizatoriai kartu su ilgamečiais festivalio rėmėjais „Caffeine“ tradiciškai surengs tikrą šventę – Valdovų rūmų renginių salėje kasmetinį koncertų maratoną „Skambantys valdovų rūmai“ pradės M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ talentai, o didžiajame Valdovų rūmų kieme vakarą pradės muzikantai iš Ukrainos. Pirmąkart klausytojų lauks renginio formato naujiena – pokalbiai su atlikėjais po kiekvieno pasirodymo. Asociacija LATGA kvies į „Autorių namus“ Rotušės aikštėje, kur žinomi Lietuvos autoriai scena dalysis su karo alinamos Ukrainos menininkais.

Solidarumas su Ukraina – kinas, instaliacijos ir įspūdinga animuota projekcija

Vienas iš didžiausių birželio 17-osios įvykių – Rock n‘ Light studijos (Ukraina) ir Ukrainos instituto parengta 3D grafikos instaliacija ant Nacionalinės dailės galerijos sienų. Meno vadovės Tais Poda ir elektroakustinio kolektyvo „Ptakh Jung“ kūrinyje – judančių vaizdų ir muzikos sinergija, fiksuojanti 56 monumentalių mozaikų paviršius. Projektas gilinasi į monumentalumo, skaitmenizacijos ir kultūrinės atminties sąveiką bei problematiką – įspūdinga muzikos ir šviesos kelionė abejingų nepaliks.

Kino Deli kvies kino gurmanus susipažinti su specialiai atrinktais, vaidybiniais ir dokumentiniais, įdomiausių Ukrainos autorių filmais – O. Kostiuk „Gyva ugnis“, S. Mozgovyi „Žiemos sodo istorija“, R. Perfilyiev „Negarbingi vergai“ ir O. Morgunets-Isaenko „Varpų giesmė“. Norintiesiems vertėtų suskubti – seansų ir vietų salėje kiekis ribotas, todėl būtina išankstinė registracija.

Simono Daukanto aikštėje Kultūros nakties metu bus atidaryta skulptoriaus ir keramiko Giedriaus Mazūro instaliacija „BLUE YELLOW“. Tai – kaleidoskopo principu senuose bidonuose sumontuoti veidrodžiai, kuriuose tarsi taikinyje atsispindi besikeičiančios Ukrainos vėliavos spalvos. Intaliacija aikštėje bus eksponuojama iki birželio 22-osios dienos.

Daugiau informacijos apie renginius, jų laiką,vietą ir registraciją – www.kulturosnaktis.lt bei festivalio Facebook įvykyje – www.facebook.com/events/747858889559661

Parašykite komentarą