Kelių dienų vasara baigiasi: ateina šalčiai

Vilniaus naujienos

Antradienio naktį mūsų šalies gyventojų laukia drastiški orų pokyčiai. Sinoptikai prognozuoja, kad vakariniuose rajonuose prasidės lietus, o vietomis netgi įsižiebs perkūnija. Pietryčių ir pietų vėjas vakaruose keisis į pietvakarių ir vakarų, svyruos nuo 5 iki 10 m/s. Nakties metu oras bus šiltas, temperatūra sieks 9–14 laipsnių šilumos, tačiau pajūryje bus šiek tiek vėsiau – tik 6–8 laipsniai šilumos.

Antradienį dieną per šalį keliaus šaltasis atmosferos frontas, atnešantis dar daugiau lietaus ir perkūnijos, ypač daugelyje rajonų. Vėjas, pūsiantis iš pietų ir vėliau pasisuksiantis į pietvakarių bei vakarų, sustiprės iki 8–13 m/s, o kai kurie gūsiai gali pasiekti net 15–18 m/s. Dieną oras bus šiltas, temperatūra svyruos nuo 11 iki 22 laipsnių šilumos, priklausomai nuo regiono, tačiau vakare temperatūra kris, visur ženkliai atvės.

Trečiadienio oras žada būti dar šaltesnis, su protarpiais besitęsiančiais krituliais. Vėjas pasisuks į pietvakarių ir vakarų, vėliau į šiaurės vakarų, jo greitis sieks 9–14 m/s, o gūsiai kai kuriose vietose – 15–20 m/s, o naktį pajūryje gali siekti net 23 m/s. Temperatūra naktį kris iki vos 0–5 laipsnių šilumos, o dieną nepakils aukščiau nei 2–7 laipsniai.

Ketvirtadienį oras nežada pagerėti – daug kur lis, o vėjas, naktį pūsiantis iš šiaurės, dieną keis kryptis, o jo greitis sieks 5–10 m/s. Naktį temperatūra kris iki 4 laipsnių šalčio, o dieną šils iki 4–9 laipsnių šilumos.

Ši orų permaina iš tiesų drastiška – nuo šilumos ir perkūnijos iki staigaus atvėsimo ir netgi šalčio. Toks orų kontrastas reikalauja pasiruošimo: reikėtų susirūpinti šiltesniais drabužiais ir būti pasirengusiems netikėtiems orų iššūkiams. Gyventojai turėtų būti atsargūs, ypač keliaudami, ir pasirūpinti, kad jų būstai būtų tinkamai apsaugoti nuo galimo šalčio.
Foto Matthew Henry