Karališkasis skandalas atskleidžia karališkųjų žmonų kančias: Kate Middleton atvejis

Vilniaus naujienos

Neseniai į viešumą patekę bandymai įsilaužti į Kate Middleton medicininius įrašus atvėrė naują skausmingą puslapį karališkojoje šeimoje, primindami vis dar aktualią Vindzoro žmonų kančią. Kate, kuria visuomenė įpratusi žavėtis už jos ramybę ir orumą, tapo nepageidaujamo dėmesio centre, kai buvo atskleista, kad mažiausiai trys Londono klinikos darbuotojai galimai bandė pažeisti jos privatumą. Kaip Kate, vis dar sveikstančiai, galėjo būti leista prisiimti kaltę dėl praėjusios savaitės „Photoshop“ nesėkmės? Kas yra Vindzoro rūmuose, kad jų moterys – tos, kurios ištekėjo – laikomos aukojimo avinėliais? Viljamas turėjo prisiimti tą smūgį už sergančią žmoną. Tai buvo visiškai nesvarstytina.
Jei būtų taip pasielgęs, būtų pelnęs pagarbą ir meilę visų moterų, kurios būtų įžvelgusios, kad tai buvo nesavanaudiškas bandymas apginti ir apsaugoti sergančią žmoną.
Šis incidentas kelia klausimą – kodėl Vindzoro žmonos vis dar yra tiek pažeidžiamos ir viešai žeminamos? Atsakymas gali būti sudėtingesnis nei tik tradicinis elitas ar medijų troškimas turėti karališkųjų istorijų. Tai gali atspindėti gilias institucines problemas ir kultūrinius lūkesčius, susijusius su karališkąja šeima ir moterų vaidmeniu joje.
Kate Middleton atvejis rodo, kad net ir karališkosios šeimos narės nėra apsaugotos nuo invazinių pažeidimų. Neaišku, kada tiksliai bandyta įsilaužti į jos medicininius duomenis, tačiau incidentas atskleidžia, kad karališkųjų moterų privatumas yra nuolat pažeidžiamas. Tai primena, kad nepaisant visų pastangų, karališkųjų šeimų moterys vis dar yra viešosios sferos taikinys, gyvenantis po didinamuoju stiklu. Tai, ką dabar patiria Kate, turėtų būti perspėjimas. Nes tiesa yra tokia: Viljamas gali būti kraujo princas ir būsimasis karalius, bet buvusi paprastutė Keitė jį gerokai lenkia. Be jos karališkoji šeima yra kiek liūdnas reikalas, kuriame gyvena skirtingos charizmos nuplikę vyrai. Kate draugai taip pat atskleidė, kad jiems neaišku, kodėl fotošopu pakeistoje nuotraukoje Kate buvo be vestuvinio ir sužadėtuvių žiedų. Tai buvo garantuota tik tam, kad žmonės pradėtų kalbėti.
Kate Middleton skausmas primena princesės Dianos patirtis, kurios santykis su spauda ir viešoji veikla buvo kupini išbandymų ir pažeminimų. Šios dvi moterys – ryškus pavyzdys, kaip karališkųjų šeimų moterys yra pažeidžiamos dėl viešojo dėmesio, kuris ne visada yra palankus ar teisingas.
Ironiška, kad Kate Middleton krizė tapo šaipymosi objektu Amerikoje, kur tokios žvaigždės kaip Kim Kardashian ar Andy Cohenas panaudoja šią situaciją savo naudai. Šis fenomenas rodo, kaip lengvai karališkoji šeima gali būti įtraukta į realybės šou kultūrą, pabrėžiant jos pažeidžiamumą prieš šiuolaikinę masinę žiniasklaidą.
Incidentas taip pat kelia klausimą apie princą Viljamą ir jo vaidmenį ginant savo žmoną. Viljamas, kaip būsimasis karalius, turėtų aktyviai siekti apsaugoti savo šeimos narius nuo neigiamo viešojo dėmesio ir žiniasklaidos spekuliacijų. Karališkoji šeima, siekdama išvengti panašių krizių ateityje, turėtų peržiūrėti savo santykį su visuomene.
Parengta pagal dailymail.co.uk