KAIP PASITIKSIME 700-ĄJĮ VILNIAUS MIESTO GIMTADIENĮ?

Vilniaus naujienos

Šią vasarą ir rudenį vilniečių ir miesto svečių laukią net 7 festivaliai. Kiekvienas festivalis savo programoje ypatingus pasirodymus skirs Vilniaus 700 metų jubiliejui, kurio laukia visa Lietuva. Iki rudens vyksiantys festivaliai sostinės gyventojus, Lietuvos bei užsienio svečius kviečia pasisemti įkvėpimo ir liudija – Vilnius jaunas, kūrybingas ir veržlus.

Iki gegužės 25 d. Vilniuje vyksta tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“. Per 25 gyvavimo metus jis tapo neatsiejama Vilniaus kultūrinio gyvenimo dalimi ir kaskart nesiliauja stebinti. Sveikindamas sostinės su artėjančiu jubiliejumi, festivalis kviečia į žinomo pasaulyje menininko, chorereografo Yoann Bourgeois (Prancūzija) trumpųjų kūrinių programą „Laikini sprendimai sustabdytai akimirkai“, žavinti netikėtumais: dėl kūriniuose naudojamų išskirtinių scenografijos konstrukcijų autorius vadinamas fizikos dramaturgu.

Dar vienas šių metų festivalio atradimas į Vilniaus Katedros aikštę atkeliaujantis unikalus spektaklis „Miškas“, kurį kūrė kelių šalių menininkės, analizuojančios kūno, gamtos, klimato ir kolektyvinių praktikų nestabilumo temas. Išskirtinis ir pasirodymų formatas – kartu su atlikėjomis juose kviečiami dalyvauti ir miesto gyventojai, mokantys stovėti ant galvos.

Kiekvieną vidurvasarį Valdovų Rūmų didžiajame kieme vyksta „Midsummer Vilnius“ koncertai, šiemet liepos 11-22 dienomis galima tikėtis dar daugiau unikalumo – šeštąjį festivalio vakarą lankytojų lauks Vilniaus gimtadieniui skirtas renginys „Tarsi Vilnius“ – audiovizualinis miesto koliažas.

Didžiausias, tarptautiniu kokybės ženklu „EFFE Label“ įvertintas Vilniaus renginys „Kristupo vasaros festivalis“ šiemet vyks liepos 11 rugsėjo 20 dienomis. ,,Kristupo vasaros festivalis“ šiemet įsilies į Vilniaus 700-ojo jubiliejaus programą pakviesdamas į unikalią „Kristoforų naktį“: Šv. Kazimiero bažnyčioje pasirodymus surengs būrys Šv. Kristoforo statulėlės laureatų.

Jau 17-tą kartą rugsėjo 7-15 dienomis Vilniuje vyks Tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis „HELIUM“. Šių metų festivalio tema – tarpusavio ryšiai, kurie atsiskleis 700 sostinės gimtadieniui skirtuose pasirodymuose.

Rinktinės muzikos ir šiuolaikinio meno festivalis „Loftas Fest“ rugsėjo 8-11 dienomis sostinės Naujamiestyje esančią buvusių gamyklų teritoriją pavers muzikos ir kultūros traukos centru. Festivalis, kasmet siūlantis alternatyvios muzikos atlikėjų, teatro, cirko pasirodymus, menininkų instaliacijas, diskusijas ir kino seansus, Vilniaus gimtadienį kviečia švęsti „Vilnius 700 Block Party“ vakarėlyje.

Rugsėjo 21 – spalio 9 dienomis, laukia naujas žanras – performatyvios paskaitos, kurias pristatys garsūs užsienio kūrėjai. Vieni jų – Vokietijos trupė „Rimini Protokoll“ ir Šveicarijos teatras „Vidy“. Tai unikali ir pirmą kartą Lietuvoje vyksianti programa, kuri susies iš pirmo žvilgsnio itin skirtingas sritis: technologijas ir teatrą (pavyzdžiui, scenoje vaidins ne aktorius ir net ne žmogus, o robotas-humanoidas), taip pat spektaklį ir paskaitą, kurioje žaismingai, įdomiai ir netikėtai bus pateikiamas itin rimtas mokslinis turinys.

birželio 15-16 dienomis renginio organizatoriai pakvies klausytis gyvos muzikos gyvenamųjų rajonų kiemuose.

Skirtingi pasirodymai keturiose scenose, jau pamėgti ir nauji populiarių atlikėjų kūriniai skirti pagrindiniam tikslui – ne formaliai, o nuoširdžiai paminėti Vilniaus jubiliejų ir atnešti šventinę nuotaiką vilniečiams tiesiai į jų kiemus.

Daugiau informacijos rasite https://www.700vilnius.lt/sventes-sirdis/metu-sventes/vilniaus-festivaliai-sveikina-vilniu/

*Medžiaga parengta remiantis Vilniaus miesto savivaldybės pateikta informacija.

Parašykite komentarą