JK parlamento nariai siūlo drausti išmaniuosius telefonus vaikams iki 16 metų

Europos naujienos/Naudinga

JK Parlamento nariai siūlo radikalias priemones siekiant apriboti vaikų prie ekrano praleidžiamą laiką – visiškai drausti išmaniuosius telefonus asmenims jaunesniems nei 16 metų ir uždrausti jų naudojimą mokyklose. Šie pasiūlymai pateikti Bendruomenių Rūmų švietimo komiteto ataskaitoje, kurioje nagrinėjamas laiko prie ekrano poveikis vaikų švietimui ir gerovei.

Parlamento narys ir komiteto pirmininkas Robinas Walkeris akcentavo, kad vaikų ir jaunuolių pernelyg dažnas ekranų ir išmaniųjų telefonų naudojimas daro „akivaizdų neigiamą poveikį“ jų gerovei. Jis pabrėžė, kad interneto pasaulis kelia pavojus, įskaitant pornografijos prieinamumą ir interneto platformų naudojimą vaikų verbavimui į nusikalstamas grupuotes. Komitetas siūlo vyriausybei apsvarstyti šias iniciatyvas:

  • Visiškas išmaniųjų telefonų naudojimo draudimas vaikams iki 16 metų.
  • Įstatymiškai uždrausti mobiliųjų telefonų naudojimą mokyklose.
  • Pradėti konsultacijas dėl naujų reguliavimo priemonių, įskaitant tėvų kontrolės mechanizmų įdiegimą telefonuose.

Siūlymai susilaukė skirtingų reakcijų. Kampanijos grupė „Vaikystė be išmaniųjų telefonų“ palankiai įvertino šiuos pasiūlymus. Grupės įkūrėja Daisy Greenwell teigė, kad ataskaita atitinka daugybės tėvų bendruomenės nuomonę, jog vaikų naudojamišmanieji telefonai turėtų būti ribojami.

Tuo tarpu „Molly Rose Foundation“ pirmininkas Ianas Russellas, kurio paauglė dukra nusižudė po to, kai susidūrė su žalinga medžiaga internete, įspėjo, kad išmaniųjų telefonų draudimai galėtų sukelti daugiau problemų nei naudos. Jis ragina vyriausybę remtis įrodymais ir stiprinti reguliavimą, o ne apsiriboti draudimais.

Ataskaitoje taip pat svarstomas socialinės žiniasklaidos naudojimo amžiaus kėlimas. Dabartinė amžiaus riba leidžia 13 metų vaikams atidaryti paskyras, bet komitetas siūlo apsvarstyti, ar 16 metų nebūtų tinkamesnis amžius socialinės žiniasklaidos naudojimui. Tai būtų suderinta su kitomis amžiaus ribomis, pavyzdžiui, balsavimo ar vairavimo teisėmis.

Ataskaitoje raginama įvesti oficialią stebėsenos tvarką, kad būtų galima įvertinti siūlomų draudimų poveikį. Jei per metus paaiškėtų, kad draudimai neefektyvūs, vyriausybė turėtų imtis greitų veiksmų ir oficialiai įtvirtinti draudimus įstatymu.

Parengta pagal theguardian.com
Foto Tim Gouw