JEI VALDŽIA NEPADĖS ŽMONĖMS, KURAS TUOJ KAINUOS 3 EURUS UŽ LITRĄ

Vilniaus naujienos

Europos Sąjungos valstybės ruošia naują sankcijų paketą preiš Rusiją. Todėl apims ir dalinį embargą rusiškos naftos importui. Lietuva jau anskčiau atsisakė  ir degalinių atstovai skaičiuoja, kad įvedus embargą, degalų kainos kils virš 2 eurų ir tai, akd perkops 3 eurų ribą, tai tikrai tikėtina!

Degalų kainos rekordiškai brangsta kone visame pasaulyje. Pagrindinė to priežastis – vėl šoktelėjusios pasaulinės žaliavinės naftos, iš kurios gaminamas benzinas, dyzelinas ir kitoks kuras, kainos. Šią savaitę jos jau siekė ir 120 JAV dolerių (maždaug 112 eurų) už barelį arba 159 litrus, kai lygiai prieš metus nafta kainavo maždaug 70 dolerių už barelį.

Čekija atsisakė kuro maišymo su biopriedu ir iš karto sutaupė 0,10 euro litrui kuro. Kitos šalys sumažino akcizus. Dabar gąsdinama, kad Lietuvoje degalų kaina už litrą pasieks ar viršys 2 eurus. Tačiau kitais metais žadama didinti akcizus kurui. Pati valstybė kelia degalų kainas. Jeigu mokesčiai bus didinami, tai kuro kaina ir 3 eurus gali pasiekti
Vengrijoje dyzelinas kainuoja – 1,20 euro, Lenkijoje – 1,50 euro, o pas mus 1,80 euro ir jau kalbama apie 2 eurų ribą
Su valdžios pagalba galėtų kurą atpiginti, tiek, kiek norėtų, bet ar valdžia to siekia?

Parašykite komentarą