Įtampa auga: Lenkija dislokavo oro pajėgas atsakant į „masinį“ Rusijos puolimą prieš Ukrainą

Vilniaus naujienos

Lenkija teigia, kad Rusijos raketa, nukreipta į Ukrainos Lvovo regioną, pažeidė jos oro erdvę, o Kijevas patyrė trečią ataką prieš aušrą per keturias dienas. Todėl Lenkija aktyvavo savo oro pajėgas atsakant į tai, kas buvo apibūdinta kaip „masinis“ Rusijos puolimas prieš Ukrainą.

Šis konfliktas paaštrėjo po smarkaus išpuolio Maskvoje, kuris nusinešė daugiau nei šimtą gyvybių, sukeliant naują įtampą tarp Rusijos ir Ukrainos. Nors Maskva bandė susieti Kijevą su šiuo incidentu, Ukraina atmetė bet kokius kaltinimus, o atsakomybę prisiėmė „Islamo valstybė“.

Dėl intensyvios Rusijos karinės veiklos, įskaitant strateginių bombonešių Tu-95MS paleistos raketos, Ukrainoje buvo paskelbta nacionalinė oro pavojaus padėtis. Kijevo vadovybė teigė, kad, nepaisant dažnų atakų, miesto priešlėktuvinė gynyba sugebėjo neutralizuoti nemažai priešo raketų.

Lenkijos reakcija į įvykius kaimyninėje šalyje buvo greita. Lenkijos ginkluotosios pajėgos buvo padidintos parengties būklės, ypač po incidento, kai Rusijos raketa pažeidė šalies oro erdvę. Tai sukėlė didelį susirūpinimą tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygmeniu.

Tuo tarpu Ukraina ir toliau patiria intensyvias Rusijos atakas, o tai kelia grėsmę ne tik civiliams gyventojams, bet ir svarbiai infrastruktūrai. Lenkijos įsitraukimas, reaguojant į oro erdvės pažeidimus ir padidėjusią karinę veiklą regione, rodo didėjantį tarptautinį atsaką į Rusijos agresiją.

Ši situacija kelianti įtampą rodo, kad karas Ukrainoje ir jo poveikis kaimyninėms šalims toliau eskaluojama, o tarptautinės bendruomenės dėmesys ir reakcija į šiuos įvykius bus svarbūs tolesnės konflikto eigos požiūriu.
Parengta pagal bendrą France-Presse ir Reuters pranešimą.

Photo by Duncan Kidd