Istorinė akimirka: Nijolė Mickutė pateko į Europos jaunimo meninės gimnastikos čempionato finalą

Europos naujienos/Vilniaus naujienos

Budapešte, Vengrijoje, vykstantis Europos jaunimo meninės gimnastikos čempionatas tapo įvykiu, įrašytu į Lietuvos sporto istoriją. Jauna lietuvė Nijolė Mickutė, dalyvaudama savo pirmajame tokio lygio turnyre, įrodė, kad yra verta dėmesio, įveikdama konkurenciją ir patekdama į finalą.

Nijolė, kurios trenerė yra legendinė Lietuvos gimnastė Dalia Kutkaitė, kvalifikacijoje pasirodė ypač ryškiai, užimdama aštuntą vietą su 27,550 taškų įvertinimu pratimuose su kaspinu. Tai pirmasis atvejis, kai Nepriklausomos Lietuvos istorijoje gimnastė pateko į Europos čempionato finalą, todėl šis įvykis yra ne tik asmeninė, bet ir visos šalies sėkmė.

Šiame čempionate varžosi 37 gimnastės iš įvairių šalių, o aukščiausią rezultatą kvalifikacijoje pasiekė Izraelio atstovė Meital Sumkin, surinkusi 32,050 taškų. Nors konkurencija yra itin stipri, Nijolės pasiekimas jau dabar garantuoja jai vietą tarp Europos meninės gimnastikos elitą.

Lietuvos komandai atstovauja ir kitos talentingos gimnastės. Vilė Sperskaitė, treniruojama Tatjanos Linovskienės, užėmė 19-ą vietą pratimuose su lanku ir 24-ą su kuokelėmis, o Mingailė Beinoraitė, kurią treniruoja Erika Čipkienė, pratimuose su kamuoliu iškovojo 20-ąją vietą.

Komandinėje įskaitoje Lietuvos jaunimo rinktinė, surinkusi 105,950 taškų, užėmė šešioliktą vietą tarp 36 dalyvaujančių komandų. Nors iki prizininkų pakylos dar reikia įveikti ne vieną iššūkį, šios varžybos jau dabar yra laikomos sėkmingomis dėl Nijolės Mickutės pasirodymo.

Nijolės finalinis pasirodymas vyks ketvirtadienį, o visos Lietuvos akys bus nukreiptos į šią jauną gimnastę, palaikant ją kovojant dėl medalių. Šis čempionatas jau tapo svarbiu žingsniu Nijolės karjeroje ir dar vienu pavyzdžiu, rodančiu meninės gimnastikos populiarumo ir lygio augimą Lietuvoje.

Parengta pagal sportas24.lt

Foto lgf