ISLANDIJOJE ATSIRAS ESTIJOS, LATVIJOS IR LIETUVOS VARDAIS PAVADINTOS GATVĖS

Pasaulio naujienos

Islandijos laikraštis ,,Morgunbladid“ pranešė, kad Reikjaviko miesto taryba nusprendė tris gatves pavadinti Estijos, Latvijos ir Lietuvos vardais!

Islandija yra pirmoji valstybė, kuri dar 1991 m. pripažino trijų Baltijos valstybių šalių nepriklausomybę. Reikjaviko miesto tarybos atstovo teigimu, šių trijų Baltijos valstybių sostinėse jau yra Islandijos vardu pavadintų  gatvių ir skverų, todėl Reikjavikas nori atsakyti tuo pačiu gražiu gestu.

Nors šalis, JTONATOEFTA ir OECD narė, yra užmezgusi diplomatinius santykius su dauguma pasaulio valstybių, ypatingai artimi ryšiai su kitomis šiaurės šalimis, NATO narėmis, JAVKanada.

Islandija iki 2008 m. ekonominės ir finansų krizės buvo viena turtingiausių pasaulio šalių. Prasidėjus pasaulio ekonominei krizei, Europoje labiausiai buvo paveikta Islandija, kuri priėmė 5 mlrd. JAV dolerių paramą iš TVF. Islandija tapo pirmąja Vakarų šalimi, nuo 1976 m. gavusia tokią finansinę pagalbą. 2007 m. Islandija pagal vienam gyventojui tenkantį BVP rodiklį buvo penkta turtingiausia pasaulio valstybė, tačiau prasidėjus krizei, ji priartėjo prie bankroto, kai buvo priversta gelbėti tris bankrutuojančius vietos bankus. 

Geologiniu požiūriu Islandija yra vulkaninė salaVidurio Atlanto kalnagūbrio dalis, tačiau dėl kultūrinių priežasčių laikoma Europos žemyno dalimi. Islandija yra demokratinė parlamentinė valstybė. Seniausią pasaulyje parlamentą – Altingą – sudaro 63 nariai, renkami tiesioginiuose rinkimuose ketveriems metams. 

Parašykite komentarą