IŠ NAUJO ATGIMS UŽMIRŠTAS VILKPĖDĖS RAJONAS

Vilniaus naujienos

Vilkpėdė – Vilniaus miesto dalis, esanti į pietvakarius nuo Naujamiesčio, kairiajame Neries krante. Vilkpėdė ilgą laiką buvo Vilniaus priemiestis. XIV a. ši vietovė priklausė didžiajam kunigaikščiui, XIV a. pabaigoje perduota Vilniaus kapitulaiXVI a. Vilkpėdę valdė jėzuitai1529 m. čia buvo pastatyta plytinė. Joje pagamintas plytas daugiausia naudojo Vilniaus bažnyčių ir gyvenamųjų namų statybai.

Vilkpėdė nėra senai apgyvendinta vietovė. XVIII a. pabaigoje čia buvo tik keli namai. XIX a. antroje pusėje į Vilkpėdę ėmė skverbtis civilizacija. 1862 m. per ją buvo nutiestas Peterburgo-Varšuvos geležinkelis. Geležinkelio viadukas turi istorinę, architektūrinę išliekamąją vertę.

Ant kalvos tarp Savanorių prospekto ir Vilkpėdės gatvės driekiasi Vilkpėdės parkas (apie 5 ha). Iš čia atsiveria graži panorama į Lazdynus1986 m. parkas paskelbtas vietinės reikšmės gamtos paminklu

Vos 5 kilometrų atstumu nuo Senamiesčio esančioje miesto dalyje Vilniaus savivaldybė kartu su bendrove „Vilniaus planas“ įžvelgia galimybes įgyvendinti pramoninės teritorijos konversiją. Pokyčiai prasidės vystant pėsčiųjų takų tinklą ir susisiekimą su Vilkpėde iš kitų miesto rajonų. Vėliau galėtų sekti pramoninių teritorijų pritaikymas visuomenės poreikiams.

Vienas pirmųjų projektų – 1957 m. statyto Bukčių tilto rekonstrukcija. Per jį bus atkurta pėsčiųjų jungtis su Lazdynais. Po rekonstrukcijos tiltas atgims nauju, Elektrinės tilto, vardu ir per Nerį suformuos jungtį tarp kairėje upės pusėje esančių Eigulių g. ir Elektrinės g. planuojamų dviračių takų ir dešinėje upės pusėje esančios Miškinių g. ir Lazdynų mikrorajono.

2021 m. atlikus tilto ekspertizę, paaiškėjo, kad eksploatacijai tinkami tik esami lynai. Rekonstrukcijos projektu bus siekiama atkurti pirminį tilto dizainą paliekant lynus, tačiau buvusios metalinės konstrukcijos dėl korozijos yra nebepanaudojamos.

Elektrinės tilto per Nerį Vilniuje rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus rengusi bendrovė „TEC Infrastructure“ visuomenę kviečia aptarti projektą birželio 30 d. 17.00 val. nuotolinės konsultacijos metu. Prisijungimo nuoroda https://bit.ly/3OiBWFf

Viešasis susirinkimas vyks tiesioginėje interneto transliacijoje, vadovaujantis statybos techniniu reglamentu STR1.04.04:2017 „Statinio projektavimas, projekto ekspertizė“.

Daugiau: https://bit.ly/3zCQj2V

Parašykite komentarą