Greitu metu ketinama susprogdinti Astravo atominę elektrinę. Kaip turėtų reaguoti Vilniaus gyventojai?

Lietuvos naujienos/Pasaulio naujienos/Vilniaus naujienos

Kaip Ukrainos gynybos žvalgyba,  praneša Rusijos specialiosios tarnybos planuoja provokacijas prieš Baltarusijos ypatingos svarbos infrastruktūros objektus, ypač Baltarusijos atominę elektrinę.

Yra žinoma, kad artimiausiu metu Baltarusijoje planuojami keli teroristiniai išpuoliai – dirbtinai sukeltos katastrofos svarbiuose infrastruktūros objektuose. Tariamų „incidentų“ vieta – teritorija prie ES ir Ukrainos sienų, ypač Gardino ir Bresto sritys. Vienas iš pagrindinių taikinių – Baltarusijos atominė elektrinė Astrave.

Šių veiksmų kūrimu ir įgyvendinimu užsiima Rusijos specialiosios tarnybos. Vietoj to Baltarusijos KGB buvo tiesiog informuota.

Už išpuolius tradiciškai bus paskirti atsakingi NATO šalių ir Ukrainos piliečiai, kurie, kaip teigiama, bus persirengę Baltarusijos karinėmis uniformomis.

Šiuo metu Baltarusijos KGB, Vidaus reikalų ministerijos ir pasienio kariuomenės padaliniai jau yra paskelbę padidintą parengtį.

Pasak „projekto“ kūrėjų, visa tai turėtų paspartinti Baltarusijos kariuomenės įsitraukimą į karą Ukrainoje okupantų pusėje. Taip pat sukurti Kremliui reikalingą viešąją nuomonę Baltarusijos visuomenėje.

Primename, kad Astravo AE buvo pastatyta Lukašenkos režimo 2020 m. pagal Rusijos projektą ir už Rusijos pinigus. Tarptautiniai ekspertai pažymi, kad statyba vyko šiurkščiai pažeidžiant technologinius ir aplinkosaugos standartus. Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją dėl Baltarusijos Astravo atominės elektrinės saugos ir išreiškė didelį susirūpinimą dėl jos komercinės eksploatacijos pradžios.

Iškart po paleidimo gamykloje įvyko kelios rimtos avarijos, kurias lydėjo įrangos sprogimai.

Visas oficialus pranešimas: https://gur.gov.ua/content/rosiiski-spetssluzhby-planuiut-provokatsii-na-biloruskykh-obiektakh-krytychnoi-infrastruktury-zokrema-na-biloruskii-aes.html

Parašykite komentarą