Geriausi Europos miestai startuoliams: kuriose sostinėse klesti inovacijos, ar Lietuva tarp jų?

Vilniaus naujienos

Naujausioje Jungtinės Karalystės mokymo bendrovės „The Knowledge Academy“ ataskaitoje, kurioje analizuojami Europos miestai pagal jų patrauklumą pradedančiosioms įmonėms, Paryžius iškilo kaip pirmaujantis miestas, įveikdamas Madridą ir Barseloną, kurie užėmė antrąją ir trečiąją vietas sąraše Top 10 geriausi Europos miestai verslo pradžiai: Paris, Madrid, Barcelona, London, Lyon, Dublin, Berlin, Warsaw, Amsterdam, Milan.

Ataskaitoje miestai buvo įvertinti pagal dešimties balų skalę, atsižvelgiant į kriterijus tokius kaip laisvų biuro patalpų kiekis, nuomos kainos, aukštojo mokslo įstaigų artumas ir interneto greitis. Nepaisant to, analizė nepalietė tokių svarbių veiksnių kaip reguliavimo aplinka, biurokratija ar mokesčių sistema, kurie taip pat gali turėti didelę įtaką naujai įsteigtų įmonių sėkmei.

Paryžius išsiskyrė dėl savo puikaus universitetų tinklo ir palankios vyriausybės politikos pradedančiosioms, kurie kartu su išvystyta startuolių ekosistema paverčia miestą idealia vieta naujiems verslams pradėti. Prancūzijos trečias pagal dydį miestas Lijonas yra svarbus akademinis centras, užėmė penktą vietą, pasižymėdamas vienu didžiausių interneto greičių Europoje.

Ispanijos sostinė Madridas užėmė aukštą vietą dėl spartaus interneto ir laisvų biurų skaičiaus. Kitas Ispanijos miestas, patekęs į geriausiųjų trejetuką, Barselona, per pastaruosius dešimt metų užsitarnavo didžiausio Pietų Europos technologijų centro reputaciją.

Londone, kuris yra finansų centras ir turi kitų privalumų, yra didžiausia verslo inkubatorių koncentracija, be to, čia yra daugiausia universitetų, patenkančių į 250 geriausių Europos universitetų sąrašą, ir gausu biuro patalpų (jei galite sau jas leisti).

The Knowledge Academy pabrėžė, kad teisingas miesto pasirinkimas yra kritiškai svarbus pradedančiosioms įmonėms, kadangi aplinka, kurioje jie nusprendžia įsikurti, gali būti lemiamas veiksnys siekiant sėkmės. Startuolių bendruomenės vienybė, komandinis darbas ir prieiga prie patikimo ir greito interneto yra esminiai veiksniai, kurie daro įtaką įmonės augimui ir išlikimui konkurencingoje rinkoje.

Parengta pagal euronews.business.com

Photo by Microsoft Edge