Europos Parlamentas imasi tyrimo dėl galimo Rusijos propagandos finansavimo

Vilniaus naujienos

Europos Parlamentas tiria įtarimus, kad jo nariams buvo mokama už Rusijos propagandos skleidimą, pranešė „Euronews“. Ši informacija atskleista po to, kai Belgijos premjeras Alexanderis De Croo paskelbė apie Rusijos bandymus įtakoti ES įstatymų leidėjus, kaip dalį Čekijos valdžios institucijų atliktos operacijos. Parlamento atstovai kol kas nepatvirtino, kiek EP narių yra tiriami, tačiau pažymėjo, kad imamasi koordinuotų veiksmų su instituciniais partneriais šioje srityje.

Atsinaujinanti Europa frakcijos vadovė Valérie Hayer išreiškė susirūpinimą šiais įtarimais, laikydama juos akivaizdžiu išpuoliu prieš parlamentą ir jo demokratinius įgaliojimus. Ji akcentavo, kad būtina demaskuoti narius, galbūt priėmusius pinigus iš Rusijos vyriausybės ar jos įgaliotinių, ypač artėjant Europos Parlamento rinkimams.

Susirūpinimas dėl galimo Kremliaus kišimosi auga, ypač atsižvelgiant į artėjančius Europos Parlamento rinkimus, kuriuose bus renkami 720 narių. Čekijos žvalgybos tarnybos įtarimai susiję su Vokietijos, Prancūzijos, Lenkijos, Belgijos, Nyderlandų ir Vengrijos politikais, o tyrimo centre yra naujienų kompanija „Voice of Europe“, kuriai ir jos atstovams Čekija taikė sankcijas.

Ši organizacija, kaltinama skleidžiant Rusijos propagandą ir siekiant pakenkti Ukrainos suverenitetui, buvo įtraukta į Čekijos uždraustų veikėjų sąrašą. Čekijos premjeras Petras Fiala pabrėžė, kad operacija turėjo tikslą destabilizuoti visą Europą. Lenkijos vidaus saugumo agentūra taip pat pradėjo kratas, vykdydamos bendrą tyrimą su kitomis Europos šalimis.

Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Věra Jourová paskelbė, kad netrukus po Lenkijos atliktų tyrimų gali būti pateikta daugiau kaltinimų, ir apkaltino Vladimirą Putiną naudojant įtartinas priemones siekiant daryti įtaką Europoje. „Voice of Europe“ įtraukta į tyrimą dėl jos veiklos ir galimo įsitraukimo į Rusijos propagandos skleidimą.

Parengta pagal euronews.com

Foto Christian Lue