ES šalių vadovų susitikimas Vilniuje: naujos strateginės darbotvarkės aptarimas

Vilniaus naujienos

Vilniuje, balandžio 2 dieną, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Prezidentūroje priims Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininką ir Nyderlandų, Švedijos, Čekijos, Bulgarijos valstybių narių vadovus. Šis susitikimas įvyks kaip dalis pasirengimo naujam Europos Sąjungos politiniam ciklui, kuris prasidės po 2024 m. birželio mėnesį vyksiančių Europos Parlamento rinkimų.

Dalyviai aptars Europos Sąjungos strateginę darbotvarkę, išryškindami prioritetus ir iššūkius, su kuriais susidurs blokas artimiausiais metais. Diskusija Vilniuje yra viena iš serijos, kurios vyks Europoje, įskaitant Varšuvą, Romą ir Bukareštę, siekiant sutelkti dėmesį į svarbiausias temas ir užtikrinti platesnį valstybių narių įsitraukimą.

Šiame susitikime tikimasi pabrėžti bendradarbiavimo svarbą sprendžiant bendrus iššūkius, tokius kaip ekonominės atsigavimo po COVID-19 pandemijos strategijos, klimato kaitos, energetikos saugumo ir bendros užsienio politikos klausimai. Be to, dėmesys bus skiriamas ES gebėjimui veiksmingai reaguoti į tarptautines krizes ir stiprinti Europos vienybę.

Lietuva, kaip šio svarbaus renginio šeimininkė, išreiškia savo įsipareigojimą stiprinti Europos Sąjungą ir jos vaidmenį pasaulio arenoje. Prezidentas Gitanas Nausėda pabrėžia, kad toks aukšto lygio susitikimas Vilniuje yra puiki proga aptarti svarbiausias strategines kryptis ir dar kartą patvirtinti ES valstybių narių solidarumą bei bendrus tikslus.

Susitikimas taip pat bus galimybė aptarti būsimos ES plėtros klausimus ir galimas naujas iniciatyvas, kurios padėtų sustiprinti bloko ekonomiką, socialinę sanglaudą ir politinį stabilumą. Diskusijos metu tikimasi iškristalizuoti pagrindines gaires, kurios leistų Europos Sąjungai veiksmingai spręsti ateityje iškilsiančius iššūkius.

Šis susitikimas yra svarbus žingsnis artinant Europos vadovus prie bendros sutarties dėl būsimos ES strateginės darbotvarkės, kuri leis blokui veikti vieningai ir ryžtingai įgyvendinant svarbiausius prioritetus.

Parengta pagal lrp.lt.

Foto Paulius Andriekus