Dvynių dramblių gimimas – retas ir džiaugsmingas įvykis

Pasaulio naujienos

Phra Kochaban fondas pasidžiaugė ypatingu įvykiu – 36 metų dramblė, vardu Chamchuree, susilaukė dvynių jauniklių – patino ir patelės. Tai retas ir reikšmingas atvejis, kadangi gyvūnų pasaulyje dvynukų gimimas nėra dažnas, o skirtingų lyčių dvynukai yra dar retesnis reiškinys.

Dvynukai gimė penktadienio vakarą Karališkųjų dramblių kaime, esančiame Phra Nakhon Si Ayutthaya rajone. Fondo prezidentas Laithongrian Meephan šeštadienį pranešė apie šį neįprastą įvykį. Pasak jo, Chamchuree pirmiausia pagimdė apie 80 kg sveriantį patinėlį, o po 18 minučių, prižiūrėtojų nuostabai ir džiaugsmui, pasaulį išvydo ir 60 kg sverianti patelė.

Šis gimimas buvo ypatingas ne tik dėl dvynukų, bet ir dėl jų lyčių skirtumo. „Man teko matyti dvynių gimimų, tačiau paprastai veršeliai būdavo tos pačios lyties“, – sakė p. Laithongrianas. Jis pažymėjo, kad Chamchuree veršeliai gali būti pirmieji pasaulyje skirtingų lyčių drambliai dvyniai, kas yra labai retas ir nepaprastas atvejis.

Dvyniai veršeliai yra 94-asis ir 95-asis kraalo gimdymas per 27 fondo veiklos metus. Jų tėvas yra 29 metų dramblys, vardu Siamas. Fondo istorijoje šie gimimai tampa reikšminga žyme, pabrėžiančia ne tik reprodukcijos sėkmę, bet ir genetinės įvairovės praturtinimą.

Nepaisant džiugios naujienos, gimdymas nebuvo be incidentų. Pagalbos metu Chamchuree susižeidė mahutas (dramblio prižiūrėtojas), kuris buvo nugabentas į ligoninę ir gavo medicininę pagalbą.

Tuo tarpu kitiems drambliams taip pat reikalinga pagalba. Kančanaburio laukinės gamtos ir parko pareigūnų komanda pradėjo operaciją, kurios tikslas – surasti ir suteikti medicininę pagalbą sergančiai dramblio patelei, vardu Soithong. 15 metų laukinė dramblė buvo pastebėta su patinusia kairiojo skruosto sritimi, todėl komanda ieškojo gyvūno, kad galėtų atlikti tyrimus ir gydymą. Dramblė buvo pastebėta maždaug prieš mėnesį, klajojanti netoli kaimo, ir nuo tada jai reikėjo medicininės priežiūros.

Šios istorijos pabrėžia ne tik dramblio gimdymo stebuklą ir retumą, bet ir būtinybę rūpintis bei saugoti šiuos didingus gyvūnus. Phra Kochaban fondo pastangos ir pasiekimai dar kartą primena apie nuolatinį darbą, siekiant išsaugoti dramblius ir jų natūralią aplinką.

Parengta pagal bankokpost.com
Foto Geranimo