DAUGIAU VANDENS GERTUVIŲ VILNIUI

Vilniaus naujienos

Vilniaus miesto savivaldybė artimiausiu metu pastatys dar daugiau vandens gertuvių vilniečiams. Planuojama statyti mikrorajono aikštynų zonose, kur mėgstama vilniečių vieta praleisti laiką, bet ir mėgiama vieta pasportuoti, pasibūriuoti. Kaip teigia savivaldybės atstovas, pastatyti vandens gertuves aikštynų zonose svarbu ir dėl siekiamybės mokiniams diegti įprotį gerti vandenį naudojantis vandens fontanėliu ar pasipildyti vandens gertuves, o ne pirkti vandenį buteliuose ar juo labiau – vaisvandenius.

Naujomis gertuvėmis jau dabar gali džiaugtis Simono Stanevičiaus progimnazijos, Baltupių progimnazijos, J. Lelevelio inžinerijos gimnazijos ir Taikos progimnazijos mokiniai ir bendruomenė. Šiemet analogiškos gertuvės bus pastatytos ir šalia Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos, Petro Vileišio progimnazijos, Ąžuolyno progimnazijos, Martyno Mažvydo gimnazijos ir Trakų Vokės gimnazijos aikštynų, Medeinos g. šalia riedlenčių parko „Skatepark Pašilaičiai“, taip pat – šalia Kaukysos sporto aikštyno.

Gertuvių vietos numatytos pagal sporto aikštynų populiarumą skirtinguose mikrorajonuose, o tikslios gertuvių įrengimo lokacijos prie stadionų parinktos projektavimo metu, atsižvelgiant į požemines komunikacijas. Vienai gertuvei įrengti vidutiniškai skiriama 20 tūkst. eurų.

Šiuo metu Vilniuje yra 24 stacionarios lauko vandens gertuvės. Skaičiuojama, kad gyventojai naudodamiesi tokia geriamojo vandens infrastruktūra jau yra suvartoję 2,04 mln. litrų vandens. Tuo pačiu atsisakyta 102,27 tonų plastiko, naudojamo butelių gamyboje, o anglies dvideginio išmetimas sumažintas 338,71 tonų.

Parašykite komentarą