Čekijoje susidūrus dviem traukiniams žuvo keturi žmonės ir dešimtys buvo sužeisti

Europos naujienos

Trečiadienio vakarą Čekijos Pardubicės mieste įvyko tragiška avarija, kai keleivinis traukinys, važiavęs į Ukrainą, susidūrė su krovininiu traukiniu. Ši nelaimė pareikalavo keturių žmonių gyvybių ir sužeidė dar 26 žmones.

Keleivinis traukinys, vežęs daugiau kaip 300 keleivių į Ukrainos Čopo miestą, susidūrė su krovininiu traukiniu, vežusiu kalcio karbidą. „Galiu patvirtinti, kad keturi žmonės patyrė su gyvybe nesuderinamus sužalojimus,“ – Čekijos televizijai sakė vietos skubios pagalbos tarnybos atstovė Alena Kisiala.

Avarija įvyko pagrindiniame šalies geležinkelio koridoriuje, jungiančiame Prahą su Pardubicu. Ministras pirmininkas Petras Fiala socialinėje žiniasklaidos platformoje „X“ pareiškė užuojautą aukoms ir sužeistiesiems, pabrėždamas, kad tai buvo „didelė nelaimė“.

Vidaus reikalų ministras Vitas Rakusanas ir transporto ministras Martinas Kupka į įvykio vietą atvyko ankstyvą ketvirtadienio rytą. V. Rakusanas sakė, kad dauguma sužeidimų buvo lengvi, o keleiviai buvo evakuoti į traukinių stoties pastatą. Policija nustatinėjo keleivių tapatybes, remdamasi operatoriaus „Regiojet“ pateiktu keleivių sąrašu.

Gelbėtojų komanda, kurią sudarė devyni greitosios pagalbos automobiliai, du sraigtasparniai ir daugiau kaip 60 ugniagesių, skubėjo į įvykio vietą. Ugniagesys Pavelas Beras žurnalistams pasakojo, kad gelbėjimo darbai buvo sudėtingi, nes pirmasis vagono deformacija apsunkino prieigą prie sužeistųjų.

Transporto ministras Martinas Kupka pranešė, kad atliekamas avarijos priežasties tyrimas. Jis taip pat informavo, kad pagrindinis traukinių koridorius, jungiantis Prahą su Brno ir Ostrava, bus uždarytas mažiausiai kelias valandas.

Po avarijos naujienų svetainėje idnes.cz paskelbtame vaizdo įraše matyti nuo bėgių nuvažiavęs vagonas, o policijos socialinėje žiniasklaidoje buvo parodyta eilė gelbėjimo tarnybų automobilių ir sraigtasparnis. Geležinkelių administracijos ugniagesių atstovas spaudai Čekijos televizijai sakė, kad keli žmonės buvo sunkiai sužeisti.

Ši tragedija priminė 1960 m. Pardubicėse įvykusią skaudžiausią Čekijos geležinkelių avariją, kai susidūrus dviem keleiviniams traukiniams žuvo 118 žmonių ir apie 100 buvo sužeista.

Parengta pagal theguardian.com
Foto Jiri Sejkora/EPA